18 червня, 2024

В Україні започатковано освітньо-грантову програму для жінок-фермерок – TalentA

5 червня 2020
Поширити в Telegram
1242

3 червня 2020 року в Україні оголошено про початок освітньо-грантової програми для жінок-фермерок, які проживають у сільській місцевості, під назвою «TalentA». Програма заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience та при підтримці Фонду ООН у галузі народонаселення, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» та Громадської організації «Всеукраїнська Рада Жінок-Фермерів».

Програма має на меті сприяти розширенню можливостей освіти та доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві, і передбачає організацію навчального онлайн-хабу TalentA, де 20 жінок-аграріїв, які подолали конкурсний відбір, пройдуть безкоштовний інтенсивний курс навчання під керівництвом фахових експертів та менторів. По завершенні навчання учасниці програми змагатимуться за цільові гранти, які Corteva Agriscience відповідно до нещодавно оголошених корпоративних цілей сталого розвитку надасть для тих проєктів-переможців, що будуть спрямовані на покращення продовольчої безпеки громад та вирішення відповідних потреб шляхом подолання голоду, надання доступу до питної води, підтримки відповідального споживання, боротьби зі змінами клімату та збереження екосистем. 

Загальний грантовий фонд становить 12000 доларів США і буде розподілений між проєктами-фіналістами таким чином:

 

• 1 місце – 5000 доларів США;

• 2 місце – 4000 доларів США;

• 3 місце – 3000 доларів США.

Навчальний план базується на реальних потребах жінок-фермерок, які були виявлені в ході глибинних інтерв’ю з представницями цільових аудиторій у квітні 2020. В основу закладено метод дизайн-мислення – техніка творчого вирішення проблем, що допоможе учасницям краще зрозуміти себе та свій бізнес, генерувати нові ідеї та проєкти, швидше навчатися та втілювати нові знання й навички у життя.

Україна стала другою країною, де реалізується програма TalentA. У 2019 році компанія Corteva Agriscience разом із Федерацією асоціацій сільських жінок Іспанії (FADEMUR) започаткували в Іспанії цю освітньо-інноваційну програму для жінок-новаторок, зайнятих у сільському господарстві. В Іспанії проєкт-переможець отримав фінансову підтримку Corteva Agriscience, а авторки двох проєктів-фіналістів пройшли навчання за програмою, підготовленою FADEMUR у співпраці з Corteva. Дебют програми став дуже успішним, тому було ухвалено рішення розпочати програму в Україні, надавши доступ до навчання та грантових фондів більшій кількості учасниць.

Анна Бабіч, менеджер з корпоративних комунікацій у Центральній і Східній Європі, Corteva Agriscience: 

«Ініціюючи програму TalentA, компанія Corteva Agriscience підтримує наші корпоративні цілі сталого розвитку заради добробуту спільнот та ставить перед собою низку цілей. По-перше, використовуючи сучасні інструменти комунікацій, посилити поінформованість та спроможність сільських жінок, зокрема, жінок-аграріїв, щодо підприємництва, можливостей доступу до фінансів та інформації. По-друге, реалізувати таку просвітницько-навчальну програму, яка б допомогла жінкам розвивати, осучаснювати, робити конкурентоспроможним, ефективним та креативним свій бізнес, забезпечуючи його сталість та позитивну динаміку. Та, по-третє, – сприяти покращанню продовольчої безпеки громад та вирішенню відповідних потреб шляхом надання переможницям грантів для їх реалізації. Corteva Agriscience щиро вдячна всім партнерам за їхню підтримку та надану експертизу, яка дає можливість досягти поставлених перед програмою цілей та сприяти розвитку наших спільнот». 

Павло Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні:

«Кожна третя жінка в Україні мешкає у сільській місцевості. Згідно з дослідженнями, жінки та дівчата в сільській місцевості зазнають дискримінації щодо доступу до процесів прийняття рішень, працевлаштування, охорони здоров’я, освіти та інших базових послуг. Тому ми у Фонді ООН у галузі народонаселення вітаємо розширення можливостей жінок, які працюють у сільському господарстві, та підтримуємо ініціативу Corteva із надання фінансування для кращих проєктів. Подібні ініціативи бізнесу сприяють підтримці жінок та наданню їм додаткових можливостей у реалізації та економічній незалежності».

Михайло Малков, заступник голови офісу ФАО в Україні:

«Одним із пріоритетних напрямків Національної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій є створення умов для повноцінної участі сільських жінок в економічному житті, а також популяризація можливостей для молоді та жінок через створення сімейних ферм. ФАО визнає різноманітну роль, яку відіграють жінки у сільському господарстві та розвитку сільської місцевості, їхній потенціал для досягнення позитивних змін. Досягнення продовольчої безпеки, підвищення продуктивності сільського господарства та покращення життя людей у сільській місцевості залежать від усунення соціальних та економічних нерівностей між чоловіками та жінками».

Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ»:

«Ми вже понад десять років розвиваємо соціальну відповідальність бізнесу в Україні, зокрема з питань гендерної рівності та створення умов для розвитку підприємництва. Ми віримо, що лише об’єднавши зусилля компаній, держави та громадськості, можна створювати сталі зміни. Ми радо підтримуємо реалізацію програми TalentA й сподіваємося, що синергія зусиль партнерів допоможе жінкам-підприємницям успішно реалізувати себе в аграрній сфері».

Людмила Клєбанова, голова «Всеукраїнської Ради Жінок-Фермерів»:

«Програма TalentA надає унікальну можливість ГО ВРЖФ досягти стратегічних цілей організації у розробці ключових послуг та нових проєктів. Завдяки програмі організація зможе краще розуміти та професійно представляти інтереси своїх членкинь, працювати над активним залученням жінок-фермерок до нових джерел фінансування на реалізацію власних ініціатив, спрямованих на підтримку конкурентоспроможності жінок-фермерок України в нових реаліях. Як партнер програми TalentA, ГО ВРЖФ отримує нові необхідні знання про інноваційні моделі з розвитку жіночого підприємництва та налагодження конструктивного діалогу з владою з метою формування гендерно-чуйної політики для покращення місцевого бізнес-середовища у сільських громадах».

Про програму TalentA

Хто може стати учасницею TalentA?

Жінки, які зайняті у сільському господарстві та проживають у сільській місцевості, незалежно від статусу й масштабів діяльності, котрі мають бажання працювати над проєктами розвитку і прагнуть зробити свій бізнес сталим, динамічним та конкурентоспроможним, а також сприяти розвитку громад, у яких проживають та працюють.

Як подати заявку на конкурс?

3 3 до 14 червня 2020 року заповнити реєстраційну Анкету програми на сайті www.talenta.org.ua

Реєстрація учасниць триватиме до 14 червня 2020 року включно.

Переможці грантового конкурсу будуть запрошені на Церемонію нагородження, яка відбудеться у Всесвітній день сільських жінок – 15 жовтня 2020 року – в Києві.

Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт www.talenta.org.ua, а також стежте за перебігом Програми TalentA у Facebook.

Ініціатор та координатор програми TalentA: Міжнародна науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience

Партнери програми TalentA:

Фонд ООН у галузі народонаселення, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Громадська організація «Всеукраїнська Рада Жінок-Фермерів».

Медіа-партнери програми TalentA: Генеральний медіа-партнер – журнал «ЗЕРНО», Спеціальний медіа-партнер – інформаційне аграрне агентство Agravery.com, Діловий медіа-партнер – журнал «БІЗНЕС», Онлайн медіа-партнер – Економічна Правда.

Організаційний партнер програми TalentA: Агенція Action Global Communications.

# # #

Про Corteva Agriscience

Corteva Agriscience – це публічна, глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка надає фермерам у всьому світі найповніше портфоліо в галузі – охоплюючи збалансований та різноманітний вибір насіння, засобів захисту сільськогосподарських культур та цифрові рішення, орієнтовані на максимізацію продуктивності для підвищення врожайності та рентабельності. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне працювати з зацікавленими сторонами всієї продовольчої системи, виконуючи своє зобов’язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Corteva Agriscience стала незалежною публічною компанією 1 червня 2019 року. Раніше компанія була сільськогосподарським підрозділом DowDuPont. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті www.corteva.com.ua

Maryna Semenenko

Communications and Media Assistant, UNFPA Ukraine, 42-44 Shovkovychna str. Kyiv, +380501440048

5 червня 2020
Поширити в Telegram
1242
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою