18 червня, 2024

Вона прекрасна, коли злиться - перегляд і обговорення фільму в Кривому Розі

3 травня 2018
Поширити в Telegram
3195

Вона прекрасна, коли злиться - перегляд і обговорення фільму в Кривому Розі

Документальний фільм про розгортання другої хвилі фемінізму у США у 1966-1971-х рр.

Вустами самих активісток стрічка розказує про розвиток феміністичного руху і його виклики у другій половині ХХ ст..Тут можна почути виступи Бетті Фрідан (NOW), послухати спогади Кейт Міллет та дізнатись про різноманіття активістського досвіду від представниць таких рухів, як SNCC Black Women Liberation Commitee, Cell 16, Jane, Lavander Menace. З екрану з вами також поговорять авторки відомого бестселеру «Our Bodies, Our Selves», а ще історикині, мисткині та журналістки, які писали й творили про жінок і для жінок. Починаючи від Національної Організації Жінок (NOW), яка, перш за, все критикувала видиму економічну і політичну нерівність жінок в американському суспільстві 1950-60-х, фільм розкриває, як поступово феміністичний рух звертав увагу на все глибші проблеми суспільства, за вирішення яких варто боротися: право на аборти й контрацепцію, видимість і права лесбійок, права кольорових жінок, класова нерівність, жіноча сексуальність, використання жіночих образів у мистецтві й репрезентація жіночого досвіду в історії.

Як зауважують творчині стрічки: «She’s Beautiful When She’s Angry – це фільм про активісток створений для того, щоб надихнути жінок та чоловіків боротись за втілення ідей фемінізму й дотримання прав людини».

Після фільму ми запрошуємо вас долучитись до дискусії про феміністичний активізм в Україні від 1990-х до сьогодення. Ми поговоримо про те, як починався розвиток феміністичного руху в пострадянський період української історії, чи є привід вважати, що в Україні є свій «український фемінізм», що відрізняє український досвід фемінізму від європейсько-американського й чи можна вважати, що в Україні є феміністичний «рух».

Спеціальна гостя Анна Довгопол – координаторка програми «Гендерна демократія» Фонду ім.. Гайнріха Бьолля в Україні.

Фільм демонструватиметься мовою оригіналу й українськими субтитрами.

Вхід вільний. Початок о 16.00 в приміщенні Криворізького державного педагогічного університету (вул. Гагаріна, 54). 

Сторінка події у Фейсбуці. 

3 травня 2018
Поширити в Telegram
3195
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою