За два місяці всеукраїнської кампанії «Україна без сексизму» Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних» за допомогою активістів зафіксувала більше сотні фактів дискримінаційної реклами. Більш ніж 90% її стосувалось саме жінок. За результатом моніторингу спрямовано 107 скарг до Держпродспоживслужби, Індустріального гендерного комітету з реклами, та Омбудсмена. Наразі накладені штрафи на порушників законодавства в Луцьку, Рівному, Житомирі, Вінниці.
Про це повідомила голова Ліги захисту прав жінок Олександра Голуб під час прес-конференції «Україна без сексизму: два місяці боротьби».
«Кампанія «Україна без сексизму» отримала величезний відгук серед зовсім різних людей – чоловіків та жінок - майже у всіх регіонах. Особливо активно сприйняла наш заклик молодь. За час дії кампанії Ліга захисту прав жінок за допомогою наших активістів зафіксувала більше сотні фактів дискримінаційної реклами. Більш ніж 90% її стосувалось саме жінок. Переважно це зображення оголених жінок в рекламних цілях, транслювання гендерних стереотипів, вульгаризація жінки, зображення сцен насильства над жінкою», - наголосила Олександра Голуб.
За її словами, такого штибу реклама поширена практично у всіх галузях виробництва товарів та надання послуг. Найчастіше - серед закладів харчування, стоматологій, косметологій, нічних та чоловічих клубів, лаунж-барів, в рекламі нерухомості, мобільного зв’язку, одягу, взуття, будівельних матеріалів.
«За два місяці «Гармонія рівних» надіслала 107 скарг та домоглася накладення штрафів на порушників законодавства в Луцьку, Рівному, Житомирі, Вінниці. Ще по восьми справах триває розгляд, а п’ятьма фактами сексизму в рекламі займається Офіс Омбудсмена», - повідомила Голова Ліги захисту прав жінок.
Також вона проінформувала присутніх щодо підписання Меморандуму про співпрацю між громадською організацією та ЗМІ, до якого вже долучилось 10 видань, інформаційних агентств та веб-ресурсів. Сьогодні він відкритий для підписання рекламодавцями та представниками журналістської спільноти.
Координаторка проекту «Україна без сексизму» Юлія Макарова відзначила, що за 2 місяці Ліга захисту прав жінок лише з учнями та студентами різних навчальних закладів провела сім зустрічей.
«Саме серед молоді ми залучили найбільше активістів для створення потужної мережі антисексистських інспекторів. Наразі вони працюють вже у 16-ти містах. Важливо, що до кампанії «Україна без сексизму» долучились державні управлінці та політики. Ми отримали підтримку з боку Офісу уповноваженого з прав людини та особисто від Валерії Лутковської. Також вдячні жінкам та чоловікам народним депутатам й депутатам Київради, які солідаризувались з нашими вимогами та публічно оголосили про своє несприйняття сексизму як явища», - заявила вона.
Заступник директора Інституту соціальних технологій «Соціополіс» Сергій Літвінов озвучив дані дослідження Програми розвитку ООН «Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні», яке демонструє живучість гендерних стереотипів та нерівність можливостей.
«Зокрема, частка жінок серед підприємців складає 46%, але серед керівників юридичних осіб жінок лише 30%. Аналогічна ситуація у так званих жіночих сферах – соціальна робота, освіта, надання послуг. Наприклад, в освіті чим вищий рівень освітніх закладів, тим меншим є відсоток жінок-керівників: жінки очолюють 98% закладів дошкільної освіти, 87% початкових шкіл і лише 68% закладів середньої освіти. Існує не лише так звана «скляна стеля» - бар’єр, вище якого жінка не може піднятися – але й горизонтальні стіни. Цей принцип діє навіть у громадському секторі, коли чоловіки очолюють громадські організації, профспілки, а жінки - їх первинні осередки. Тому лише разом ми зможемо зруйнувати ці «скляні стелі» та «стіни», щоб збудувати суспільство рівних можливостей», - заявив Сергій Літвінов.
Контакти ГО Ліга захисту прав жінок «Гармонія Рівних»:
Телефон: 096 485 47 97
E-mail: wrpl.project@gmail.com
Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/HARMO