До участі запрошуються кандидати/-ки з хорошими навичками писемного мовлення, бажано з освітою у сфері історії, журналістики, права, політології, міжнародних відносин тощо. Обов'язкова умова — поділяти цінності гендерної рівності та мати за мету сприяти збільшенню кількості жінок в українській політиці.
Стажування має 2 напрямки.
1. Історичний. Видимість жінок.
Чого б не досягали жінки, вони часто зникають зі сторінок підручників через сексистські упередження тих, хто пишуть історію. Ми згадаємо жінок, які будь-коли жили на планеті Земля та керували своїми спільнотами (селищними радами чи величезними імперіями), які воювали та урядували, плели інтриги та формували коаліції. Якщо побутує думка, що «політика — не жіноча справа», настав час згадати всіх жінок, які нею займалися і займаються!
2. Політичний. «Не Тимошенко єдиною»
Жінки-депутатки та посадовиці різних рівнів уже є, але часто про них пишуть у стилі «білявка/чиясь дружина стала губернатором», «депутатка виклала провокативні фото у соцмережі». Про досягнення жінок, їхні політичні погляди, та громадські цілі дізнатися доволі важко. Хто ж ці сучасні діячки, та чого вони досягли?
Що потрібно робити під час стажування?
Стажування триває 3 місяці (до лютого 2019) і проводиться дистанційно (комунікація електронною поштою). За цей час стажери/-ки мають підготувати 12 коротких текстів (1 на тиждень) про персоналії з обраного напрямку.
Текст має включати:- Біографічну довідку про персоналію (1 невеликий абзац)
- Список основних досягнень
- Список основних пунктів критики діяльності особи
- Кілька світлин персоналії в хорошій якості
Ми вітаємо наявність гіперпосилань та візуального контенту в тексті (можуть бути фільми про персоналію, новини, цікаві зображення тощо).
Вимоги до стилю:
Текст має бути написаний грамотно й цікаво. Так, аби ми могли з легкістю оптимізувати його під соціальні мережі. Ми не вітаємо копіпасту, тому навіть коли ви пишете факти з біографії особистості, намагайтеся їх ненудно скомпонувати.
Для чого нам ці тексти?
На їх основі ми розроблятимемо вірусний контент соцмереж та робитимемо жінок і їхні досягнення видимими.
Як податися на стажування?
До 30 жовтня 2018 року надіслати на editor@genderindetail.org.ua листа (в темі листа зазначивши — «Стажування»), у якому:
-
Коротко описати мотивацію своєї участі (чому Ви хочете на стажування) та підтвердити Вашу можливість працювати у зазначений період (3-5 годин на тиждень).
-
Вказати, який саме напрямок (історичний чи політичний) Ви обираєте.
-
Скласти список із 12 персоналій, про яких хочете написати (перевага надається маловідомим персоналіям).
-
Окремим вкладення додати один текст про обрану персоналію згідно з вимогами, що зазначені вище (+фото).
Результати конкурсу на стажування будуть оголошені після 5 листопада 2018 року.
Стажування триває з листопада 2018 по лютий 2019 (3 місяці) та є волонтерським (оплату не передбачено). Після успішного завершення стажування можливе отримання рекомендації від проекту «Гендер в деталях», а також корисні книги в подарунок!
Будемо раді бачити Вас у нашій команді!
Щиро Ваші, Аня, Антоніна, Дарина, Софія, Тамара.