8 травня, 2024

Міністерство оборони України

3 липня 2021
Поширити в Telegram
782

#сексизм_патруль #не_прикраса

Марширувати на підборах, мабуть, «дуже зручно»?

На фейсбук-сторінці Міністерство оборони України виклали пост, де з гордістю описали те, як проходять тренування військовослужбовиць до Параду захисників. Його планують провести на День Незалежності.

«...тренування відбуваються двічі на день.

− Ранкове – від 7:30 до 8:30 та післяобіднє – від 15:00 до 18:00. Між тренуваннями дівчата відпочивають. Обрали такий час, щоб не проводити підготовку під час найбільшої спеки. За цим графіком займаються всі «коробки», що залучені до участі в параді. Є ймовірність, що ближче до 24 серпня графік тренувань ставатиме щільнішим, − зазначив офіцер Євген Балабушка»,

— написали у пості.

Що в цьому не так?

Пост проілюстрували красномовним фото, де жінки-військові марширують на підборах.

Це, звісно, добре, що у Міноборони турбуються про те, щоб військові не займались у спеку, але підбори? Здається, хтось все таки перегрівся.

Жінки йдуть працювати в армію задля захисту нашої держави. Однак, чи можуть вони просто виконувати свій обов’язок?

Від початку військових дій на Сході жінкам доводилось не лише захищати країну, але й захищати себе від сексизму і домагань. Тривалий час бійчині не могли оформитись на бойові посади - адже жінкам у війську ЮРИДИЧНО належалось бути швачками та бухгалтерками. Розвідниця і кулеметниця не мали права обіймати ті посади, які виконували по факту - а отже, втрачали усі соціальні гарантії, доступні колегам-чоловікам.

Щоб виправити цю несправедливість, військовослужбовиці започаткували ініціативу «Невидимий батальйон», кілька років боролись, і таки домоглися змін у законодавстві. Зараз ця ініціатива продовжується і піднімає ще одне незручне питання - сексуальні домагання в армії. Адже військовослужбовиці, які з ними стикаються, змушені звільнятись, а агресори - досі спокійненько жирують на своїх посадах.

Про все це можна дізнатись більше у наших матеріалах:

Марія Берлінська: більше віри, менше страху.

Що заважає жінкам у військовій сфері?

Як жінки змінили українську армію 

З результатами досліджень Невидимого батальйону можна ознайомитися тут.

І ось бац! У 2021 році хтось в чинах із Міністерства оборони вирішив помилуватися на «дівчаток» на параді. Цей варіант парадної форми обговорювали і затверджували, ба більше - провели закупівлі.

Це не просто безглуздя. Це — реальна шкода жінкам-військовим. Зведення їх до рівня «прикраси», в той час як самі військові роками борються за рівноправність. Це обурливо, неприйнятно і неприпустимо.

Ми вважаємо що той, хто наполіг на підборах, має поплатитись погонами. Вимагаємо назвати винних, покарати, і офіційно вибачитись!

Через кілька годин після публікації, Міністерство оборони коментарі під постом закрило. Але ми закликаємо не мовчати!

Давайте за хештегом #не_прикраса ділитися історіями жінок-військових, вимагати від Міністерства оборони вибачень і звільнення відповідальних за цю ганьбу і шкідництво.

3 липня 2021
Поширити в Telegram
782
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою