18 грудня, 2024

Поліція Києва

20 травня 2021
Поширити в Telegram
1521

Поліція Києва настільки пробила дно, що ми задумались над переіменуванням рубрики #сексизм_патруль в #абсурд_патруль

Столичні правоохоронці відзвітували у своєму фб, що розшукали батьків 8-річного хлопчика, який загубився в підземці: 

«Ми з’ясували, що жінка залишила сина з молодшою донькою та з батьком вдома, а сама пішла по справах. Хлопчик самостійно вийшов з квартири та пішов її шукати. Правоохоронці повернули хлопчика мамі, наразі з ним все добре».

Наче чудово все, правда ж?

Однак - ювенальні поліцейські провели профілактичну бесіду з матір’ю хлопчика та попередили про те, що потрібно бути уважною та слідкувати за дітьми. Відносно неї складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

– написали на сторінці поліції Києва.

Тобто, дитину не догледів батько, а винувата все рівно мама. 

Наша команда спочатку не повірила, що таке можливо. Ймовірно, з хлопчиком залишився не батько дитини, а його дідусь, і поліцейські не донесли цього в пості. Та навіть якщо й так, то це все одно дорослий чоловік!

Сотні обурених коментарів з цього приводу були і на сторінці поліції. Сьогодні ж відділ комунікації поліції Києва розповіли «Українській правді. Життя», чому склали протокол саме на матір:

«Чому склали саме на маму? Тому що мама прийшла. Якби прийшов тато, то на тата б склали адмінпротокол»,

– сказала Наталія Керницька.

У поліції стверджують, що це не обов’язково мала бути розмова з мамою – усе по ситуації.

На нашу думку, виправдання – таке собі.

Співредакторка Гендер в деталях Анна Довгопол написала про це:

«Найпоширеніший контраргумент феміністкам – що чоловіків наче теж дискримінують. Наприклад, при розлученні суд частіше залишає дитину з матір’ю.

Ситуація, яка склалась, показує, що у суспільній свідомості дитина – досі відповідальність жінки, і лише її. Тоді чому суди при розлученнях мали би виносити інші рішення?»

Також Анна наголосила, що ця історія — прекрасна нагода для чоловіків заявити про свої права і відповідальність за дітей.

«...навіть акцію можна зробити під стінами поліції, як феміністки роблять. Адже це не лише перекладання відповідальності на жінку, а дискурсивне визнання чоловіка таким, що не здатен піклуватися про дітей. І це мало б чоловіків ображати, ні?»

20 травня 2021
Поширити в Telegram
1521
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою