30 травня, 2024

Фемінізм для чоловіків

13 серпня 2017
Olga Kurnaya
Я викладачка філософії і логіки та мати двох дітей. Для мене фемінізм та боротьба за гендерну рівність - прояв загальної боротьби за права людини. В цьому контексті мені найбільш цікаві три теми: прояви гендерної дискримінації, стереотипів у повсякденному житті, в звичних, традиційних ситуаціях. Друга - можливості для повноцінної реалізації жінки в українському суспільтві і як матері і як спеціалістки. І третя - зворотній сексизм щодо чоловіків, як фактор ускладнення становлення прав жінок.

Мені набридло. Набридло слухати про те, що феміністками стають не красиві дівчата, які не подобаються чоловікам.


По-перше, феміністки бувають всіх форм, кольорів, віку. По-друге, існують ще і феміністи. У людей є право робити усвідомлений вибір. Але цей вибір часто впирається в соціальну стіну, яка тримається на одному стереотипному уявленні про ролі жінки і чоловіка. Тобто якісь стереотип заставляє соціум порушувати наше природнє і конституційне право вибору.


Фемінізм - це не обов'язково чайлдфрі, не голені ноги, спалені ліфчики і військова кар'єра. Це можливість народжувати дитину тоді коли ти готова і сама цього хочеш, а не тому що "часікі тікают". Це можливість робити зі своїм тілом тільки те, що тобі хочеться. А не вбиватись в спортзалах і залишати зарплату в косметолога, щоб комусь там було на тебе приємно дивитись. Це можливість вільно обирати професію, не обмежуючись "жіночими" спеціальностями. І в решті-решт, це можливість ніколи більше не чути аргумент "ти ж жінка!". Не важливо до чого він сказаний - це не аргумент!


Це не війна проти чоловіків, не війна проти традицій. Фемінізм це розум. Багатьом чоловікам фемінізм був би дуже корисним, бо звільняє від зайвих стереотипів. Якими би ви стали, чоловіки, якби не гонитва за зайвою маскулінністю?


Чому би ви присвятили життя, якщо б на вас не накладали обов'язки "добитчіка"? З якими жінками (чоловіками) ви би спали, гуляли, одружувались, якби не сприймали жінок як красивий аксесуар. А "красивий" в даному випадку - за глянцевим стандартами, а не за своїм смаком.


Тисячі жінок і чоловіків не щасливі в свої соціальних ролях. І вихід є - фемінізм. Це точно не пов'язано з зовнішністю. Це для тих, хто любить себе і хоче робити власний усвідомлений вибір. Фемінізм для сміливих - для тих хто готовий взяти повну відповідальність за своє життя на себе.

Фемінізм для чоловіків