21 листопада, 2024

Не доцільно ділитися за статевими ознаками – єднаємось за спільними поглядами

15 липня 2019
Євген Хлобистов
Вважаю за потрібне долучитися до обговорення генгерних питань та фемінізму, для виявлення та аналізу поведінкових стереотипів та практичного дотримання рівності можливостей, що є основою формування ефективного суспільства та сталих економічних відносин

Цікава стаття радикальної феміністки Джулі Біндел "Чому чоловіків потрібно виключити з феміністичного руху".


Авторка співчуває з натяком на глузування над чоловіком, що присутній на зібранні феміністок.


Але такого чоловіка не потрібно ані жаліти, ані вихваляти. Доречно сприймати як рівного серед рівних людей, що мають спільні погляди на рівність можливостей, позитивне сприйняття незалежно від особистісних уподобань, готовність до конструктивної, та, бажано, доброзичливої дискусії.


А те, що інколи жінки такого чоловіка (чи профеміністичних чоловіків загалом) сприймають з явним позитивом – то це ж природно, добре, коли «ми не наодинці» зі своїми проблемами. Фемінізм – це не тільки про жінок і для жінок, це – для всіх, для всіх гендерних проявів і всіх якостей, якщо ми прагнемо до суспільного порозуміння.


Нині не доцільно ділитися за статевими ознаками – краще і продуктивніше єднатися за спільним бачення життя та поглядами.


Пропагандистами фемінізму серед чоловіків мають бути, перш за все, також чоловіки, ймовірно гетеросексуальної орієнтації, з досвідом власного життя, з дітьми, з власною позицію, яка спирається на життєвий досвід, і хай в ньому є про що шкодувати або сказати «так, то була моя помилка» – не помиляється лише той, хто нічого не робить (або не живе!). А ще мені не зустрічались ідеальні люди, незалежно від статі.


Нам потрібні профеміністичні чоловіки, які власною поведінкою, переконаннями чи життєвою позицію, стануть привабливим для інших. І тоді фемінізм стане повсякденням. І статистика насильства буде іншою. Бо всіх тих чоловіків, про яких говорила авторка статті з обуренням і негативом, народили жінки, виховували подружжя, які, ймовірно, були далекими від ідеалів взаємоповаги. Тож, серед наших дітей майбутніх достойних чоловіків (і жінок) має бути більше.


А для того ми маємо цей процес рухати, включатися в нього, і пропагувати разом. Саме так ми створимо спільне гармонійне майбутнє.


Для всіх і для кожного.


Навіщо про це? Навіщо про усвідомлення гендерної реальності та намагання знайти своє місце у світі, що так швидко змінюється?


Для щастя. Питома вага щасливих людей робить щасливим і процвітаючим суспільство. Сталий розвиток – це свідома розбудова щасливого співіснування різних людей в єдиному просторі (держава, спільнота, кола спілкування). Індивідуальне щастя важко створювати у нещасливих спільнотах.


Давайте толерантно змінювати світ на краще! Бажано, разом. Незалежно від статі та гендеру.