30 травня, 2024

Реклама через залякування?

6 липня 2017

Один власник салону (не хочу давати посилання) нещодавно написав в Фейсбуці пост на тисячу коментів, де радить жінкам ходити до його закладу на антицелюлітний масаж, бо інакше їх, мовляв, чоловік чи хлопець кине.

Ось що я маю з цього приводу сказати:

По-перше, целюліт - "це не баг, це фіча". Це не хвороба, не дефект і не відхилення. Просто так влаштована жирова тканина в жінок. Наскільки він виражений - залежить від кількох факторів, і вага серед них не найголовніша, більше впливає гормональний фон, товщина та пружність шкіри тощо. Але є целюліт майже у кожної. Те, що ця особливість жіночого тіла зараз вважається негарною - ну, то мода така. Століттями ніхто цього не помічав, але негарними вважалися якісь інші речі, приміром, великі ноги або "товста" (наприклад, більше 40 см) талія.

По-друге, засобів "позбавитись целюліту" не існує (крім фотошопу). Ані масажи та маски, ані дієта та спорт целюліт не знищать. Можна, з великими зусиллями, зробити так, щоб він тимчасово став менш помітним. Чи це справді варто зусиль? "Лікувати" целюліт можна вічно, це надійне джерело грошей для таких ось власників салонів. Ніхто не помре від целюліту і ніхто не одужає (бо це не хвороба).

Між іншим, саме антицелюлітний масаж я щиро не раджу. Ходила колись в один салон і перепробувала там чи не всі види масажу. Так от, антицелюлітний - це коли вам роблять дуже боляче та залишають синці за ваші ж гроші. А наскільки воно допомагає проти целюліту - дивись вище.

По-третє, на мою думку, целюліт не входить в першу десятку проблем, через які в людей розпадаються романтичні стосунки. Може, навіть і в сотню не входить. А якщо чоловіку целюліт аж настільки огидний, що він може через нього жінку кинути, ну, що можна йому порадити... Може, якщо його дратує звичайний вигляд жіночої шкіри, то жінки - це просто не його?.. Може, йому варто звернути увагу не на жіночі, а на чоловічі сіднички та стегна? На них практичного ніколи не буває цього поганого целюліту.

P.S. Під час написання цього тексту мені нагадали, що хвороба целюліт, або флегмона, насправді існує. Це запалення жирової тканини, трапляється незалежно від статі, потребує справжнього лікування - викачування гною з-під шкіри та ще й, мабуть, антибіотиків. Але первісне значення цього медичного терміну давно вже перекрутили і називають "целюлітом" безневинні та нешкідливі бугорці та ямочки, що є в більшості жінок.