14 листопада, 2019

Наші заходи

15/12/18 New Year Fem Party
Запрошуємо на новорічну феміністичну вечірку. Пригощаємо вином, а також працює правило bring your own bottle – приносьте вино, сири і фрукти, олів'є!
10/11/18 Феміністична кава. Міф про красу
Creative Women Space та Гендер в деталях започатковують серію дискусій “Феміністична кава”. Мета ініціативи – підняти та обговорити питання гендерних стереотипів, суспільної нерівності та несправедливості, які існують у нашому суспільстві.
27/10/18 Показ фільму "Вона прекрасна, коли злиться". Дискусія.
Показ фільму "Вона прекрасна, коли злиться". Дискусія. 27 жовтня 2018, 16:00 - 19:00 Creative Women Space разом із Гендер в деталях за підтримки Фонду ім. Г. Бьолля в Україні запрошують вас на показ фільму «She’s Beautiful When She’s Angry» («Вона прекрасна, коли злиться», 2014, реж. Mary Dore).
28/02/18 «Особисте як політичне: сучасні виклики українського фемінізму»
Фемінізм в Україні все більше перестає бути лайливим словом. Все більше популярних мейстрімних видань, відомих жінок та й чоловіків сміливо говорять про фемінізм, використовуючи його як частину власної ідентичності. З’являються спеціалізовані ресурси, які пишуть про фемінізм та розбирають гендерні питання в деталях. Зрештою, навіть говорять про існування феміністичного руху в Україні – неоднорідного, з внутрішніми дискусіями та різними відповідями на питання «що робити».
08/02/18 Жіноча сексуальність і гендерні стереотипи"
Жіноча сексуальність зазвичай сприймається як щось дуже складне і таємниче. Навколо неї зосереджено багато міфів, здогадок, маніпуляцій, "рецептів". Хоча більшість проблем відсутності задоволення в сексі криється у простих речах: особливостях гендерного виховання. З самого дитинства дівчаткам прививається безліч заборон і табу, які потім впливають на сексуальність, самооцінку, сприйняття своєї зовнішності. На цій лекції-зустрічі спробуємо розібратися, що можна з цим зробити. Поговоримо про фізіологію, тіло, збудження, оргазм, сексуальні контексти і практики, комунікацію в парі.
07/12/17 Публічна лекція "Не_змінна сім'я у мінливому світі"
У вересні цього року мер Чернігова Владислав Атрошенко, розмірковуючи над проблемою депопуляції, сказав: «Якщо брати патріотичну складову, щоб мінімум 3 дитини в сім’ї. Щоб дівчина і хлопець, вони виростали і знали, що якщо в них не буде 3 дітей, значіть вони хворі, якісь не такі, вони взагалі не українці». Подібні непрофесійні (якщо не сказати дилетантські) інтерпретації демографічних змін не є рідкістю у публічних промовах, у законодавчих ініціативах та текстах медій. «Подружня пара, що перебуває у зареєстрованому шлюбі, та має двох дітей» ‒ такий образ сім’ї відтворюється у державній сімейній політиці України. Наскільки ця модель (не)відповідає сучасним практикам сімейних взаємин?
30/09/17 Лекція "Фемінітиви: використовувати не можна ігнорувати"
Останнім часом спостерігається сплеск уваги до питання творення й уживання фемінітивів в українській мові: одні ставляться до цих іменників схвально, інші – категорично проти. Тож де поставити кому у фразі щодо фемінітивів в українській мові «використовувати не можна ігнорувати»?
30/08/17 Приховані фігури: перегляд фільму, дискусія
Запрошуємо на спільну подію Fundamental Production і порталу Гендер в деталях - перегляд фільму "Приховані фігури" (Hidden Figures) з обговоренням!
09/02/17 Щоденні практики фемінізму. Зустріч однодумиць
Як бути феміністкою кожного дня, коли доводиться балансувати між своїими поглядами, переконаннями та родичами, співробітниками? Як зберегти хороші стосунки з дорогими людьми та роботу, і при цьому лишатися феміністкою?

Тема Сезону: Наші заходи

Гендер в деталях комунікує зі своїми читачками й читачами не лише онлайн. Час від часу ми також організовуємо події спільно з іншими гендерними й феміністичними організаціями, такими як Creative Women Space, Громадська організація Інсайт. Серед наших останніх проектів – Лекторій від Гендер в деталях та Феміністична кава. Події відбуваються за підтримки Heinrich Böll Stiftung Ukraine.