18 вересня, 2021

Наші заходи

03/04/19 Лекція Марії Дмитрієвої «Мізогінія суспільна і увнутрішнена»
В рамках Виставка "Безстрашні. Частина І." запрошуємо на лекцію Марія Дмитрієва щоб розібратися, що означає "мізогінія", і як вона впливає на життя жінок.
30/03/19 Лекція "Український жіночий і феміністичний рух сьогодні"
У рамках Виставка "Безстрашні. Частина І." запрошуємо на лекцію-дискусію Natalia Karbowska, співзасновниці та директорки з розвитку Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund, «Як виглядає український жіночий і феміністичний рух сьогодні».
27/03/19 Лекція "Феміністичні тони у портреті 1990-х"
У рамках виставки Виставка "Безстрашні. Частина І." запрошуємо на лекцію літературознавиці, докторки філологічних наук, професорки й дослідниці фемінізму в літературі Tamara Hundorova про те, як в 90-хх в Україну фемінізм прийшов через літературні студії.
23/03/19 Лекція "Гендерний підхід і його складові"
Запрошуємо на зустріч з героїнею проекту Виставка "Безстрашні. Частина І.", гендерною експерткою, активісткою, що працює з питаннями гендеру у політиці і знає багато що про внутрішню кухню Ella Lamakh.
16/03/19 Гендерно-зумовлене насильство: все, про що ви хотіли спитати
У рамках Виставка "Безстрашні. Частина І." запрошуємо на лекцію Марта Чумало, співзасновниці Центр "Жіночі перспективи", психологині, яка вже понад 20 років працює з питаннями гендерного насильства.
13/03/19 Дискусія з Оксаною Дюжер «Як вдягнути гендерні окуляри»
Оксана Дюжер (Oksana Dugert), героїня проекту Виставка "Безстрашні. Частина І.", керівниця перших гендерних проектів на початку 90-хх в Україїні (коли це ще не було поширеним, а навпаки - дивним), розкаже свою історію пізнання гендерних аспектів життя – в родині, школі, студентському альпіністському клубі, журналістській роботі й перших міжнародних організаціях в Україні на початку 90-х.
09/03/19 Лекція Тетяни Ісаєвої «Гендерний музей як документування невидимої жіночої історії» і гра «Крізь скляну стелю»
Запрошуємо на першу лекціію проекту "Безстрашні" від Татьяна Исаева, директорки Gender Museum.
08/03/19 Spring Fem Party
Пам'ятаєте нашу зимову вечірку? Ми вирішили зробити з неї традицію! Запрошуємо на весняну феміністичну вечірку! Реєстрація обов'язкова, передплала дуже бажана – так ми будемо знати, скільки вина і закусок готувати для вас.
01/03/19 - 11/04/19 Виставка "Безстрашні. Частина І"
Звідки взявся наш фемінізм? Дослідниці й громадські діячки ще наприкінці 1980-х років заговорили про права та емансипацію, однак, коли йдеться про феміністок, часто уявляють молодих жінок, які є радикальними, бо «не знають життя». Насправді ж, в Україні наразі працює кілька поколінь жіночого руху — від тих, кому зараз 80, до тих, кому 20.
16/02/19 Романтичне кохання: міф чи реальність?
День Святого Валентина – часто великий стрес, адже потрібно обов’язково мати пару! Якщо її нема, ми страждаємо. Якщо є – потрібно купувати подарунки, придумувати щось романтичне, адже саме це, каже нам наша культура, ознака справжнього кохання. Але що це таке – «романтичне кохання»? Звідки виникла ця концепція, як конструюється цей міф, як пісні, серіали, книги, фільми підсилюють його? Чи справді міф про «романтичне кохання» – це добре, і як він пов’язаний із патріархатом? Чи можливо побудувати міцні стосунки без кохання?  

Тема Сезону: Наші заходи

Гендер в деталях комунікує зі своїми читачками й читачами не лише онлайн. Час від часу ми також організовуємо події спільно з іншими гендерними й феміністичними організаціями, такими як Creative Women Space, Громадська організація Інсайт. Серед наших останніх проектів – Лекторій від Гендер в деталях та Феміністична кава. Події відбуваються за підтримки Heinrich Böll Stiftung Ukraine.