21 квітня, 2024

Гендерна соціалізація як процес формування маскулінних та фемінних ознак гендерної ідентичності

8 серпня 2019
Поширити в Telegram
4668
Завантажити у форматі: PDF (170 КБ)
Тамара Марценюк

Кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, гендерна експертка Української Гельсінської спілки з прав людини, гостьова дослідниця за програмою імені Фулбрайта (2017–2018) в Колумбійському університеті (США). Викладає курси на гендерну тематику «Вступ до гендерних студій», «Гендер і політика», «Маскулінність і чоловічі студії», «Фемінізм як соціальна теорія та суспільний рух» та інші.
Сфера наукових інтересів охоплює такі теми: соціологія гендеру, соціальна структура суспільства, гендерні відносини та гендерна політика (в Україні і Швеції); соціальна нерівність і соціальні проблеми; жіночий, чоловічий та ЛГБТ рухи; розмаїття (diversity). Авторка близько 80  наукових праць, низки публіцистичних статей, розділів у підручниках і книжках.
Поділяє ідею публічної соціології — науки і досліджень заради суспільних змін, тому постійно бере участь у різних міжнародних дослідницьких і викладацьких проектах, останній із яких стосується теми «Фемінізм як соціальна теорія і суспільний рух: світовий досвід і Україна».
Авторка курсу «Жінки та чоловіки: гендер для всіх» на онлайн-платформі Prometheus. У 2017  році видала книжку «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» («Основи»), а 2018 року — «Чому не варто боятися фемінізму» («Комора»).

Гендерна соціалізація як процес формування маскулінних та фемінних ознак гендерної ідентичності

Читайте також:

Марценюк Тамара Олегівна. Гендерна соціалізація як процес формування маскулінних та фемінних ознак гендерної ідентичності / Т.О. Марценюк // Наукові записки НаУКМА : Соціологічні науки. - 2004. - Т. 32. - С. 33-42.

8 серпня 2019
Поширити в Telegram
4668
Завантажити у форматі: PDF (170 КБ)
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою