Відповідно до норм міжнародного законодавства, рівні права і можливості чоловіків і жінок, зокрема, на ринку праці, повинні забезпечуватися українськими працедавцями. Досліджено, що нормативно-правова база України існує на засадах гендерної рівності в усіх сферах діяльності загалом, і стосовно трудової діяльності зокрема. У статті на прикладі аналізу ринку праці у мережі супермаркетів вивчено гендерні та вікові особливості структури зайнятості, випадки вертикальної і горизонтальної сегрегації ринку праці, загалом дотримання умов праці, як-от, техніки безпеки тощо.
Результати дослідження мережі супермаркетів “Фуршет” надали нам змогу під- твердити та проілюструвати цим випадком (case study) незадовільний стан гендерних відносин на ринку праці та порушення трудових прав громадян. Отже, об’єктом дослідження виступили працівники та керівництво супермаркетів “Фуршет” (наприклад, член правління, керівник відділу персоналу або відділ зв’язку із громадськістю тощо). Предмет дослідження – умови праці працівників супермаркетів “Фуршет” з точки зору різних проявів дискримінації на робочих місцях. Мета дослідження полягала у виявленні гендерних особливостей робочих умов працівників супермаркетів “Фуршет”, зокрема, перевірка ймовірних розбіжностей між правами та умовами роботи працівників жінок та чоловіків.
Марценюк, Т. О. Умови праці та дискримінаційні практики в сучасній Україні (на прикладі вивчення працівників супермаркетів "Фуршет") / Т. О. Марценюк // Вісник Львівського університету. Серія соціологічна. – 2010. – Вип. 4. – С. 135-145.