17 квітня, 2024

Ранні шлюби в Україні: хто і чому одружується в ранньому віці?

8 липня 2019
Поширити в Telegram
3631
Завантажити у форматі: PDF (263 КБ)
Тамара Марценюк

Кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, гендерна експертка Української Гельсінської спілки з прав людини, гостьова дослідниця за програмою імені Фулбрайта (2017–2018) в Колумбійському університеті (США). Викладає курси на гендерну тематику «Вступ до гендерних студій», «Гендер і політика», «Маскулінність і чоловічі студії», «Фемінізм як соціальна теорія та суспільний рух» та інші.
Сфера наукових інтересів охоплює такі теми: соціологія гендеру, соціальна структура суспільства, гендерні відносини та гендерна політика (в Україні і Швеції); соціальна нерівність і соціальні проблеми; жіночий, чоловічий та ЛГБТ рухи; розмаїття (diversity). Авторка близько 80  наукових праць, низки публіцистичних статей, розділів у підручниках і книжках.
Поділяє ідею публічної соціології — науки і досліджень заради суспільних змін, тому постійно бере участь у різних міжнародних дослідницьких і викладацьких проектах, останній із яких стосується теми «Фемінізм як соціальна теорія і суспільний рух: світовий досвід і Україна».
Авторка курсу «Жінки та чоловіки: гендер для всіх» на онлайн-платформі Prometheus. У 2017  році видала книжку «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» («Основи»), а 2018 року — «Чому не варто боятися фемінізму» («Комора»).

Читайте також:

У статті з’ясовано загальні тенденції поширення явища ранніх (або дитячих) шлюбів в українському суспільстві. Вивчено міжнародне і національне законодавство щодо регулювання явища ранніх шлюбів, прав дітей і репродуктивної поведінки населення України. Проаналізовано причини вступу у ранні шлюби серед українського населення загалом і ромів зокрема, а також виявлено масштаби розповсюдженості ранніх шлюбів в українському суспільстві.

В українському суспільстві переважають подвійні стандарти щодо гендерних ролей. Існують різні очікування для жінок і чоловіків про їхнє місце у публічній і приватній сферах, а також їхній внесок у продуктивну та репродуктивну (доглядову) працю.

Марценюк Т. О. Ранні шлюби в Україні: хто і чому одружується в ранньому віці / Марценюк Т. О. // Наукові записки НаУКМА. – 2014. – Т. 161 : Соціологічні науки. – С. 83–90.

8 липня 2019
Поширити в Telegram
3631
Завантажити у форматі: PDF (263 КБ)
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою