13 вересня, 2024

Керівні принципи з надання послуг постраждалим від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) у віддаленому режимі

22 листопада 2020
Поширити в Telegram
1980
Завантажити у форматі: PDF (2 МБ)

Ці Керівні принципи містять рекомендації щодо створення служб з надання послуг постраждалим від ГЗН у віддаленому режимі, ведення випадків насильства, надання соціально-психологічної допомоги і перенаправлення постраждалих осіб до суб’єктів надання послуг для задоволення нагальних потреб постраждалих від ГЗН осіб. Такі служби повинні створюватися за умов, коли розташовані в стаціонарних центрах традиційні служби з кваліфікованим персоналом не можуть працювати або забезпечити постійний доступ через характер переміщення осіб та/або постійну небезпеку, яка перешкоджає як гуманітарній діяльності, так і пересуванню переміщених осіб.

Розробка цих Керівних принципів здійснювалася за фінансової підтримки Бюро з питань населення, біженців та міграції США (PRM) та Генерального Директорату Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO). Керівні принципи ґрунтуються на результатах масштабної роботи, яка проводиться Міжнародним комітетом порятунку (МКП) і партнерами у сфері реагування на ГЗН в умовах надзвичайної ситуації.

Гендерно зумовлене насильство (ГЗН) - це узагальнюючий термін для визначення будь-якого зловмисного діяння, вчиненого щодо особи за ознакою соціально приписуваних відмінностей між чоловіками і жінками (тобто гендеру). 1 Через своє підлегле становище в суспільстві жінки та дівчата непропорційно більшою мірою страждають від ГЗН у порівнянні з чоловіками та хлопцями. Існуюча у період стабільності ситуація із вчиненням багатьох видів ГЗН щодо жінок і дівчат погіршується в умовах збройних конфліктів та стихійних лих. Наприклад, під час гуманітарних криз зростають ризики вчинення сексуального насильства, насильства з боку інтимного партнера (НІП), ранніх шлюбів та інших форм насильства. Жінки і дівчата з маргінальних груп населення наражаються на ще більший ризик через наявність взаємопов’язаних аспектів нерівності, таких як раса, клас, інвалідність, сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність. Чоловіки та хлопці (особливо з маргінальних груп населення) також можуть піддаватися ризику вчинення щодо них сексуального насильства в умовах гуманітарної кризи.

Керівні принципи з надання послуг постраждалим від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) у віддаленому режимі / International Rescue Committee; Е. Нейман, К. Кребтрі, М. О'Коннор. – [Б.м.], [2018]. – Мова укр. – 89 с. 

22 листопада 2020
Поширити в Telegram
1980
Завантажити у форматі: PDF (2 МБ)
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою