Умови та оплата праці у глобальних ланцюгах постачання західних брендів та ретейлерів перебувають у фокусі уваги вже не перше десятиліття. Цьому сприяють численні скандали, пов’язані з використанням дитячої праці, репресіями проти профспілок та самоорганізації, нещасні випадки та трагедії на виробництві. Однак чи не найбільшими системними проблемами виробництва брендового одягу є низька оплата та тривала понаднормова праця, які унеможливлюють гідний рівень життя для працівни_ць та їхніх сімей, призводять до матеріальної бідності та постійного браку часу. Для подолання цих проблем потрібно зробити багато, зокрема визначити, якою ж має бути оплата праці, щоб забезпечувати гідний рівень життя.
Дослідження присвячене прекарним умовам праці та якості життя швачок на підприємствах, що включені до глобальних ланцюгів постачання. За методикою «Кампанії за чистий одяг» проведено оцінку вартості продуктового кошика працівниць і вирахувано розмір рекомендованої мінімальної гідної зарплатні. Результати дослідження екстраполюються на показники оплати праці та якості життя всіх громадян, адже мова йде про фундаментальне право людини на гідну оплату праці та перспективи стійкого соціального та економічного розвитку України.
Право на мінімальну гідну зарплатню. Результати дослідницького проекту «Умови та оплата праці в українській експорто-орієнтованій швейній індустрії» / Дутчак О., А. Оксютович; Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні, АРТ КНИГА. – Київ : Аванпост-Прим. – 32 с.