The project’s main goal is to support the Government and civil society efforts in promoting equality between men and women in all spheres of life and to improve the status of women in Ukraine as an instrument towards achieving sustainable human development, Ukrainian MDGs and building a democratic state in line with Ukrainian international, constitutional and legal commitments and within the framework of the corresponding Government action plans.
Збірник «Жінки і чоловіки в Україні» підготовлено на основі даних державної статистичної та адміністративної звітності, матеріалів вибіркових обстежень, переписів та даних Євростату. Збірник підготовлено фахівцями Департаменту статистики послуг з використанням матеріалів галузевих департаментів статистики.
Цей модуль розроблено для тренерок/тренерів з гендерних питань, які брали участь у семінарах «Тренінг для тренерок/тренерів» в рамках Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН з вересня 2009 р. по березень 2010 р. Модуль має стати практичним інструментом для навчання державних службовців і покликаний вплинути на планування та впровадження програм гендерної рівності на різних рівнях та в усіх секторах.
Основним завданням цього дослідження є розробка концептуальної основи для рекомендацій щодо поліпшення національного механізму забезпечення гендерної рівності, зокрема поліпшення національної політики, інституційних підходів та управління, підвищення ефективності держави в забезпеченні гендерної рівності.
Публікація являє собою довідник про організації та установи, які надають соціальні послуги у випадках вчинення насильства в сім’ї. Довідник розрахований і на працівників органів внутрішніх справ, які надають особам, які постраждали від насильства в сім’ї та/або його вчинили, інформацію про органи і установи, де можна отримати допомогу або пройти корекційну програму відповідно.
Вашій увазі пропонується посібник «Стандарти надання соціальних послуг особам, які постраждали від насильства в сім’ї: міжнародний досвід та рекомендації для України». Він являє собою першу спробу узагальнити національний і закордонний досвід у сфері попередження сімейного насильства, надати оцінку наявній ситуації в Україні та запропонувати концепцію базових стандартів надання послуг постраждалим.
Протягом тривалого часу в Україні на мікросоціальному рівні проблему насильства в сім’ї активно не обговорювали. Ініціаторами захисту жертв насильства стали правозахисні громадські організації, в першу чергу жіночі, які не лише розпочали рух проти насильства, але й спонукали державні органи влади до створення необхідної законодавчої бази щодо розширення державної системи захисту від насильства та інформування населення.
«Абетка рівності» підготовлена до Дня гендерної грамотності, який проводиться 10 вересня 2007 року, в рамках Року гендерної рівності (Постанова Кабінету Міністрів України № 741 від 16.05.2007 р.) за спільної ініціативи Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту за підтримки програми розвитку ООН в Україні
Це видання підготовлено на основі дослідження, проведеного в межах виконання "Програми рівних можливостей", яку впроваджує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Дослідження здійснене громадською організацією "Київський інститут гендерних досліджень", керівник проекту Людмила Малес, кандидатка соціологічних наук.
Брошура підготовлена за результатами дослідження реалізації в Україні заключних документів IV Всесвітньої конференції зі становища жінок в Пекіні Та Спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН “Жінки в 2000 році: рівність між чоловіками та жінками, розвиток і мир у IXX столітті”.