22 листопада, 2019

Істор(її) мистецтва. Кубізм. Футуризм

13 серпня 2019
248

Істор(її) мистецтва. Кубізм. Футуризм

Ось і запис десятої лекції з курсу "Істор(її) мистецтва" про кубізм і футуризм.

Дивіться також:

Наша колега від Центр "Жіночі перспективи" Марта Чумало розповідає про домашнє насилля, про гендерні ролі і настанови чоловіків, які змушують виникати домашнє насильство.

А Oleksandra Kushchenko розказує про початок ХХ ст. Життя в місті надзвичайно пришвидшилось: трамваї, автомобілі і навіть автомобільні перегони, в яких беруть участь і жінки. Міські мешканці та мешканки відвідуються кінотеатри, невдовзі з'являться звукові фільми і колір. Як це впливає на візуальне мистецтво?
Передати рух, звук, взаємодію з простором, але в площині картини - не просте завдання для художників і художниць. Проте це вимога часу. Наступне важливе питання, яке постає: який сенс відтворювати навколишню реальність, якщо є правдивіші та швидші технології (фото, кіно)? Пропозиції відповідей на ці питання розглядаються на прикладах робіт: Марії Бланшар, Любові Попової, Маріси Морі, Олександри Екстер та Марії Сельської (Марґіт Райх, Львів).

13 серпня 2019
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Технологічне — це феміністичне
Технологічний розвиток зумовлює економічні зміни, а ті, своєю чергою, — соціальні. І саме в сучасному світі постіндустріальної інформаційної доби є той базис, на якому якнайкраще може розвинутися справжня рівність при максимальному розмаїтті, зокрема гендерна. Чому цього не уникнути?
Істор(її) мистецтва. Мистецтво після Другої Світової війни
Запис тринадцятої завершальної лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про мистецтво після Другої Світової війни.
Істор(її) мистецтва. Мистецтво доступне кожн_ій
Запис дванадцятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про мистецтво доступне кожн_ій.
Істор(її) мистецтва. Пост-імпресіонізм. Пуантилізм. Наївне мистецтво
Запис дев'ятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про пост-імпресіонізм, пуантилізм та наївне мистецтво.
Істор(її) мистецтва. Імпресіонізм. Поява фотографії як революція в мистецтві
Запис восьмої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про імпресіонізм, про появу фотографії і пов'язану разом з цим революцію в мистецтві.
Істор(її) мистецтва. Прерафаелітки. Символістки. Реалізм
Запис сьомої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про прерафаеліток, символісток і реалізм.
Істор(її) мистецтва. Академізм. Романтизм
Запис шостої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про академізм та романтизм.
Істор(її) мистецтва. Класицизм. Неокласицизм
Запис п'ятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про класицизм та неокласицизм.
Наступна ланка еволюції — фемінізм
Чи можливий феміністичний світ без розподілу характеристик та обов’язків між чоловіками й жінками? Які цінності будуть у людства, коли ми перестанемо очікувати від кожної статі певних поведінкових патернів? І чому співпраця та підтримка — найвигідніша стратегія еволюції?