20 березня, 2019

GenderFestDnipro-2019: два дні, що сколихнули Дніпро

13 березня 2019

Напередодні весни у Дніпрі пройшов GenderFestDniro-2019. Організувала подію громадська організація Гендерний Клуб Дніпро за підтримки Фонду Гайнріха Бьолля в Україні. Протягом двох днів учасниць /-ків чекали яскраві, змістовні та різнопланові заходи.

Mini EdCamp Dniprо: чесно та компетентно - про сексуальну освіту

Отже, 22 лютого в рамках GenderFestDnipro відбулась (не)конференція міні-EdCamp Dnipro CE Academy – 2019. Тема захода - «Сексуальна освіта. Коли і як говорити  про "це"?"

У (не)конференції взяли участь понад 100 шкільних вчителів, психологів та соціальних педагогів з Дніпра, міст і громад регіону, а також сусідніх областей.

Учасниці/ки (не)конференції у Дніпрі мали змогу почути компетентних та яскравих спікерок/-ів. В рамках експертної панелі вони обговорили правові, психологічні, методичні аспекти сексуальної освіти, відповіли на питання учасниць/-ків.

Справжній ажіотаж викликали виступи та майстер-класи, які провели практичний психолог Ганна Денісова та представниця лабораторії здоров'язберігаючих технологій Академії неперервної освіти Олександра Бєлєніннік, начальник відділу ювенальної превенції  Національної поліції у Дніпропетровській області Ганна Карпеченкова, гендерна дослідниця Тамара Марценюк, докторка соціологічних наук Олена Стрельник,  журналістка Дарина Мізина та інші цікаві експерти.

В рамках учительської панелі miniEdCamp*у освітяни мали змогу представити власні доповіді та презентації.

Ірина Дядюшкіна, викладачка біології з гімназії №3 у м.Дніпро, представила презентацію “Біологічний аспект гендеру”. Відповідальна та захоплена своєю справою вчителька раділа можливості поділитися знаннями з колегами, отримала багато позитиву від mini-EdCampDnipro-2019.

Окремий акцент (не)конференції міні-EdCamp Dnipro - гендерно чутливе святкування Міжнародного дня захисту прав жінок 8 березня. Внесок жінок у розвиток держави величезний, підкреслює голова Гендерного Клубу Дніпро Ганна Мягких. - Але визнання цього факту - переважно у вигляді квітів та цукерок на свято.

В Дніпрі та регіоні в результаті перейменування топонімів лише 10% (!) нових назв вулиць,  проспектів, населених пунктів загалом носять імена жінок, зазначає кандидат наук, гендерний експерт Олександр Рудік. Це - непропорційно низький показник з огляду на значну роль жінок у нашому суспільстві.

Ця практика має бути змінена, і починати варто саме зі школи. Слід підкреслювати, наскільки важливим є внесок жінок у розвиток, захист та успіх України. Варто відходити від стереотипного сприйняття дівчат та жінок як “красунь” та “берегинь”, залучати і дівчат, і хлопців до обговорення аспектів Міжнародного жіночого дня 8 березня, наголошує докторка соціологічних наук Олена Стрельник.

Учасниці/ки (не)конференції міні-EdCamp Dnipro CE Academy – 2019 отримали багато корисних знань, навичок та яскравих емоцій, висловили вдячність за організацію цікавої події.

 - Тема сексуальної освіти вкрай актуальна для молоді, - зазначає Наталя Дробот, вчителька з м.Жовті Води, яка має досвід участі та координації у заходах формату EdCamp. - У Дніпрі ми почули цікавих експерток, дізнатися багато нового, що можна використати на практиці.

“Чим більше будемо знати, тим швидше прийде перемога розуму”

23 лютого, у рамках другого дня GenderFestDnipro, відбулися виступи цікавих спікерок та обговорення. Захід проходив у Музеї українського живопису в Дніпрі. Серед численної публіки заходу були люди різного віку та професійного профілю - викладачки, студенти/-ки, громадські активістки /-ти, журналістки/-ти та ін.

Тамара Марценюк, відома гендерна дослідниця, презентувала свою книгу "Чому не варто боятися фемінізму" та відповіла на питання зацікавлених учасниць / -ків.

"Чим більше ми будемо знати, тим швидше прийде перемога розуму та здорового глузду", - зазначили спікерка. До речі, пані Тамара презентувала свою книжку авторці кращого питання - студентці Дніпровського юридичного ліцею Олені.

Дарина Мізина, журналістка проекту Гендер в деталях, виступила з приголомшливою доповіддю про необхідність сексуальної освіти серед сучасної молоді. Виступ викликав неабияку цікавість серед аудиторії та глядачів Фейсбук-трансляції. Після зав*язалась активна дискусія, під час якої Дарина близько години відповідала на питання учасниць, а також дала докладне інтерв*ю дніпровському ТБ-каналу.

Олена  Стрельник, докторка соціологічних наук, представила учасникам GenderFestDnipro-2019 презентацію “Турбота як робота: материнство у фокусі соціології”.  Спікерка зазначала: обслуговуюча, або репродуктивна праця, якою зазвичай займаються жінки, має настільки ж важливе значення, як і праця чоловіків, заслуговує на повагу та максимальне визнання.

Ольга Костіна, еко-активістка, співзасновниця ГО Чисте місто - Дніпро, розповіла про те, як екологічні звички, дбайливе відношення до довкілля та його ресурсів можуть сприяти успіху феміністичних поглядів.

Учасниці / -ки GenderFestDnipro-2019 зазначали, що подія стала чудовою можливістю почути думки цікавих візіонерок сучасної України. Публіка надихнулася свіжими ідеями та отримала заряд позитиву.

13 березня 2019
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою