21 серпня, 2018

Гендерні та профеміністичні події на Книжковому Арсеналі 2018

28 травня 2018
Близько 200 українських письменників і 100 гостей з 31 країн світу – з 30 травня по 3 червня у Мистецькому Арсеналі триватиме VІII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який також перетворився на потужний майданчик для обговорення актуальних проблем і явищ у суспільстві. Протягом 5 днів відвідувачів і відвідувачок чекає величезна кількість подій гендерного спрямування. 

Гендерні та профеміністичні події на Книжковому Арсеналі 2018

30 травня

17:00-17:45 – Дискусія «Феміністичне книговидання в Україні», Кафе Європа.

Учасники: Андрій Мокроусов, Ілля Стронговський, Оксана Плаксій, Дана Павличко.
Модератори: Катерина Міщенко.
Організатори: Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Франкфуртський книжковий ярмарок.

17:00-17:45 - Дискусія «Як говорити з дітьми на складні теми», Зал «Фарби».

Учасники: Ева Суссо, Лариса Денисенко.
Організатори: Видавництво за підтримки Swedish Arts Council і Посольства Швеції в Україні.

20:00-21:00 - Подіумна дискусія «Як діти! Що говорить слово «youthquake» про 2018 рік?», Зал «Папір».

Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
Громадське радіо.
Учасники: Нікіта Шульга , Вікторія Єрмолаєва, Олексій Соболев, Аліна Носенко.
Модератори: Андрій Куликов.

31 травня

15:00-15:45 HeForShe Презентація роликів «He For She» за участі акторів Дмитра та Льови Шурових, авторки сценарію Лариси Денисенко та режисера Романа Блажана, Кінозал.

Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
За участі ООН-Жінки.
Куратори: Ірина Славінська.

16:00–17:45 Дискусія «Діти як найкращий текст, або Чи важко бути супертатом», Зал «Папір».

Спільно з Видавництвом Старого Лева.
Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
За участі ООН-Жінки.
Учасники: Володимир Єрмоленко, Андрій Бондар, Тарас Лютий, Вахтанг Кебуладзе, Дмитро Шуров.
Модератори: Мар’яна Савка.

18:00-18:45 Дискусія «Слово на букву «Ф», Зал «Папір».

Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
Учасники: Лариса Денисенко, Оксана Луцишина, Катерина Калитко, Євгенія Кононенко.
Куратори: Ірина Славінська.
Модератори: Ірина Славінська.

18:00-18:45 Дискусія «Неймовірні жінки, які творять мистецтво та історію», Кінозал.

Учасники: Марина Степанська, Ярослава Кравченко, Іра Лузіна, Альбіна Ялоза, Катерина Вишнева.
Модератори: Анастасія Платонова.
Організатори: ArtHuss.

1 червня

11:00-11:45 Крос-культурно-літературна дискусія «Ажнабія в літературі та жіноче питання в змішаних українсько-арабських сім’ях» з нагоди виходу роману Марини Гримич «Ажнабія на червоній машині», Кафе Європа.

За підтримки Посольства України в Ліванській Республіці, Клубу арабської культури в Бейруті, Ліванського культурно-інформаційного центру в Україні.
Учасники: Марина Гримич, Катріна Хаддад.
Організатори: Марина Гримич, Нора-Друк.

13:00-13:45  «Послухай, про що я мовчу», Кафе Європа.

Обговорення питання травми в системі міждисциплінарних досліджень з Кеті Карут, авторкою книги «Почути травму».
Розмови з провідними спеціалістами з теорії та лікування катастрофічних досвідів» та Йоханесом Шваліною, автором книги «Мовчання говорить».
За підтримки посольства Сполучених Штатів Америки.
Перекладачка: Лідія Лозова.
Учасники: Кеті Карут, Йоханес Шваліна.
Модератори: Олексій Сігов.
Організатори: Дух і Літера.

14:00-14:45 Розмова «Ауерхаус: куди втікають підлітки» з Бовом Б’єрґом (Німеччина) та сценічне читання, Кафе Європа.

У рамках німецько-українського року мов.
Учасники: Бов Б’єрґ.
Модератори: Неля Ваховська.
Організатори: Goethe-Institut в Україні, Видавництво.

14:00 - 14:45 Презентація книжки Марти Гавришко «Долаючи тишу. Жіночі історії війни», Кінозал.

Учасники: Марта Гавришко, Оксана Кісь, Ірина Славінська.
Організатори: Клуб Сімейного Дозвілля.

14:00 - 14:45 Інтимний досвід та література. Презентація книжки «При надії» – збірки текстів українських авторок про їхній досвід вагітності, Видавничий майданчик.

Discursus.

15:30 - 16:45 Діалог Оксани Кісь і Олени Стяжкіної «Вижити значить перемогти: як інтерпретувати жіночий досвід ГУЛАГу», Зал «Футура».

Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
Учасники: Оксана Кісь, Олена Стяжкіна.
Куратори: Ірина Славінська.

16:00 - 16:45 Лекція-тренінг Лариси Денисенко «Як бути відповідальними усміхакофанками і фанами: поводимося правильно із цуциками і поважаємо права тварин» за мотивами книги «Усміхаки», Зал «Фарби».

Дитяча сцена
За участю представників благодійного фонду «Happy Paw» та художниці й правозахисниці Алевтини Кахідзе.
Організатори: Видавництво Старого Лева.

17:00 - 17:45 Розмова «Одинокі мужчини. Леся Українка, Ольга Кобилянська, Наталя Кобринська та інші», Зал «Футура».

Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
Учасники: Тамара Гундорова.
Модератори: Оксана Щур.

17:00 - 17:45 Лекція Софії Філоненко «Celebrate Diversity: тренди української масової літератури у 2017 році», Зал «Папір».

Організатори: Коронація слова.

18:00 - 19:45 Дискусія «ПроФеміністи», Зал «Папір».

Кампанія проти сексизму «Повага».
Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
Учасники: Андрій Куликов, Юрій Макаров, Ростислав Семків, Анатолій Єрема, Артем Чапай.
Куратори: Ірина Славінська.
Модератори: Лариса Денисенко.

18:00 - 18:45 Дівчата STEM: майстер клас з програмування та робототехніки, Дитячі майстерні.

Організатори: Фонд народонаселення ООН.

19:00 - 19:45 Дискусія «Між роботою та сім’єю: чому ми досі обираємо?» з нагоди презентації книжки «Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю» Анни-Марі Слотер, Видавничий майданчик.

Учасники: Інна Совсун, Тетяна Лукинюк.
Модератори: Юлія Бурковська.
Організатори: Наш формат.

2 червня

11:00 - 11:45 Розмова «Українки – руйнівниці гендерних стереотипів?» в межах презентації українського перекладу книжки «Катя і принц Сіаму», Кафе Європа.

Учасники: Наріса Чакрабонгсе, Михайло Радуцький, Джудіт Гоф, Оксана Покальчук, Федір Баландін.
Організатори: Видавництво «Пінзель», Anne de Kiev Fest, Почесне консульство Королівства Таїланд в Україні.

12:00 - 12:45 Public talk «Пройти крізь стіни: Марина Абрамович та її автобіографія», Зал «УВК».

Українська візуальна книга.
Учасники: Пьотр Армяновські, Костянтин Зоркін, Олександр Михед.
Організатори: ArtHuss.

13:00 - 13:45 Дискусія «Перша стать». «Мужність» як культурний конструкт» з нагоди виходу книжки Андре Роша «Перша стать», Зал «Футура».

Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
Спільно з видавництвом «Основи».
Учасники: Оксана Луцишина, Ірина Славінська, Вікторія Наріжна.

14:00 - 14:45 «Всесвіт Мавки: презентація серії книг «Лісова пісня», присвяченої майбутньому мультфільму», Кінозал.

Учасники: Ірина Костюк, Анна Єлісєєва, Єгор Олесов, Вірляна Ткач, Євген Санніков, Ірина Миронова, Вадим Романенко.
Організатори: Animagrad, Signal Red, Київський Будинок Книги, WWF.

16:00 - 16:45 Читання книги «Казки на ніч для дівчат-бунтарок» із Юрієм Горбуновим, Зал «Фарби».

Дитяча сцена.
Організатори: #книголав.

17:30 - 18:30 Розмова-читання поетичної збірки Світлани Поваляєвої «Після Криму: від пережиття минулого до відчуття майбутнього», Вулична Сцена.

Учасники: Світлана Поваляєва, Світлана Фесенко.
Організатори: Видавництво Старого Лева за підтримки Посольства Норвегії в Україні.

18:00 - 18:45 Презентація-дискусія з нагоди виходу книжки «Це зробила вона», Зал «Папір».

Кураторська програма Ірини Славінської «Слова року».
Учасники: Татуся Бо, Руслан Горовий, Євгенія Гайдамака, Тамара Гундорова, Лариса Денисенко.
Куратори: Ірина Славінська.
Організатори: Спільно з видавництвом «Видавництво».

3 червня

11:00 - 12:45 Презентація книги Валентини Хамайко «Солодка неділя» шрифтом Брайля, Зал «Орбіта».

Учасники: Валентина Хамайко, Руслан Сенічкін, Юнона Хижняк, Олександр Попов, Юлія Сачук.
Організатори: Телеканал «1+1», Braille Studio.

17:00 - 17:45 Презентація книги Анни Шили «Жінка війни», Зал «Орбіта».

Учасники: Анна Шила, Оксана Сліпушко, Оксана Гаврилюк, Олександра Безсмертна, Яна Холодна, Яна Зінкевич, Лілія Українська, Анна Коваленко, Євгенія Гончарук, Ольга Щелкунова, Людмила Загоруйко.
Організатори: Фоліо.

18:00 - 18:45 Розмова Оксани Забужко зі Славенкою Дракуліч (Хорватія) «Письменник і війна», Зал «Футура».

Учасники: Оксана Забужко, Славенка Дракуліч.
Організатори: Комора.

19:00 - 19:45 Перформанс Оксани Куценко та етно-театру «Дивина» «Пам’яті однієї ріки», Кінозал.

Учасники: Оксана Куценко.
Організатори: проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра».

_____________________

Повну програму Книжкового Арсеналу шукайте за посиланням

Анонс загальних подій на тиждень - тут

28 травня 2018
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою