22 грудня, 2024

Міжнародний день дівчат в ІКТ: Україна доєдналась створенням коміксу

26 квітня 2019
Поширити в Telegram
2794

Щороку в останній четвер квітня у світі відзначають Міжнародний День дівчат в ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологіях). Україна доєдналась цього року розробивши комікс для дівчат.

Ідея створення коміксу є результатом Хакатону для дівчат-студенток  на тему “Як зацікавити дівчат з раннього віку до технічних спеціальностей?”, що відбувся у Києві в липні 2018 року. Як продемонструвало дослідження Майкрософт у 2018 році, дівчата часто приділяють менше уваги вивченню STEM-предметів через гендерні стереотипи. Їм не вистачає успішних прикладів для наслідування та практичних навичок. У результаті - у STEM-професіях, які є престижними і високооплачуваними, працюють тільки 23% жінок.

“Провівши опитування серед школярок та студенток, ми були вражені отриманими даними щодо того, чому вони не обирають технічні спеціальності. Зокрема, 23% дівчат визнали, що невпевнені у своїх силах”,

- розповідає Наталія Кошовська, програмна аналітикиня з питань гендерної рівності Фонду ООН у галузі народонаселення.

За її словами, для того, щоб забезпечити конкурентоспроможність країни у сфері розвинених технологій, необхідно мати велику спільноту розробників, і якщо в неї увійде дуже мало жінок, країна може втратити половину потенціалу своїх кандидатів. Саме тому надзвичайно важливо забезпечити молодих дівчат лідерськими навичками та практичним досвідом у сфері STEM, щоб залучити більше жінок до технологічної галузі та дозволити їм ставати рушіями соціальних змін.

“Для подолання гендерних стереотипів у професіях ми створили комікс, у якому розповідаємо школярам і школяркам, що в технологічних конкурсах можуть вигравати дівчата. Також ми знайомимо дівчат з рольовими моделями - їхніми однолітками, і сподіваємось, що багато дівчат захочуть бути такими, як Ася-айтішниця або Ліза-інженерка”,

- говорить Марина Саприкіна, засновниця ініціативи Дівчат STEM, голова Правління CSR Ukraine.

Сюжет коміксу розповідає юним читачам та читачкам про пригоди чотирьох дівчат, які на власному прикладі покажуть, як це бути дівчинкою-STEM. У невеликому місті ІТ-компанія оголосила конкурс серед школярів і школярок: потрібно створити винахід, що змінить світ на краще. Команда переможців полетить у Каліфорнію на зустріч із Ілоном Маском. Чотири десятикласниці об’єднали свої зусилля, щоб реалізувати проект, який допоможе подолати проблему світового масштабу. Їхні супротивники – найрозумніші хлопці міста, і серед них - син вчителя математики. Чи вдасться дівчатам перемогти?

Переглянути комікс можна за посиланням.

Довідка:
CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та
репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

День дівчат в ІКТ  - міжнародна ініціатива, спрямована на створення глобального середовища, яке розширює права і можливості дівчат і молодих жінок та стимулює їх до вибору професії у зростаючій сфері ІКТ. Щороку у цей день дівчат з усього світу мотивують мільйони молодих жінок розпочати навчання та кар'єру в ІТ індустрії, розповідають про перспективи цієї сфери та підвищують чутливість роботодавців до необхідності сприяння гендерного балансу в технологічному секторі.

26 квітня 2019
Поширити в Telegram
2794
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою