1 липня, 2025

Анастасія Блищик: «Рівно через три місяці після загибелі Сашка, отримала військовий квиток та пішла на війну»

25 квітня 2023
Поширити в Telegram
477

Мене звати Анастасія й до повномасштабного вторгнення я була найщасливішою людиною… Як виявилося згодом. Здавалося, що всього вже досягла: робота мрії на телебаченні, найпотужніше кохання поруч, спільні подорожі країною та світом. У голові тоді крутилися думки: не може бути все так ідеально…

24 лютого 2022 року моє ідеальне життя було зруйноване, але була шалена віра в те, що все вивезу. Мій дім та батьки у перший же день повномасштабного вторгнення опинилися в окупації на лівобережжі Херсонщини. А ввечері я провела свого коханого Олександра Махова до військкомату. Він був резервістом й з першого дня наших стосунків попереджав: «Якщо щось станеться, я піду на війну. Ось мої зібрані речі, там є подовжувач, спальник, каремат, посуд, цигарки…». 24 лютого – день, коли ми бачилися з ним наживо востаннє й я не могла уявити, що вже 9 травня сидітиму біля закритої труни свого нареченого.

Коли Сашу закопали в землю, я сиділа ввечері на ліжку й думала: «Невже це все, людина помирає, а що далі?». І відтоді почала захищати пам`ять про луганчанина Махова, адже він весь час захищав мене.

Тепер в Києві та Ізюмі є вулиці, які перейменували на його честь. А я, рівно через три місяці після загибелі Сашка, отримала військовий квиток та пішла на війну. І хай ніхто не сумнівається, але я пройдуся з українським прапором малою батьківщиною свого коханого – Луганськом та своєю Херсонщиною.

Я докладу максимум зусиль, щоб очистити нашу країну від зрадників. Усі мають бути покараними, бо вони такі ж самі вбивці, як і російські окупанти. Після перемоги продовжу боротися за пам`ять про Олександра Махова. Я мушу показати всьому світові документальний фільм, який не встиг показати Сашко. І буде книга, де детально опишу, яке пекло пройшли воїни 95 десантно штурмової бригади під Ізюмом, де загинув мій наречений.

Більше планів немає. Складно щось планувати людям, плани яких були зруйновані звісткою про героїчну загибель тих, хто був найдорожчим.

Цей проєкт — спільна ініціатива громадської організації «Український жіночий конгрес» та австрійської організації «Жінки без кордонів». Серія інтерв’ю розповідає про досвід і лідерство українських жінок під час війни.

25 квітня 2023
Поширити в Telegram
477
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Як жінки будували мир: історії з чотирьох континентів і уроки для України
Попри дослідження, які доводять, що залучення жінок до переговорів збільшує шанси на стійкий мир, їхня участь в них залишається недостатньою.
Ірина Тишко: «Мрію, щоби наш рух був проактивним»
Ірина Тишко, лідерка  Громадського альянсу «Політична дія жінок», наголошує на важливости феміністичних перспектив у відновленні країни.
Я (не) хочу про це говорити: як підтримувати людей, які чекають на коханих з фронту
Чим насправді живуть партнери/партнерки військових. Як дають раду своїй самотности. А головне, як можна запропонувати їм підтримку й опору.