29 березня, 2024

#HeForShe

Він для неї (HeForShe) - це глобальний рух солідарності з жінками, з метою досягнення гендерної рівності у світі. Започаткований ООН, рух пропонує чоловікам та людям усіх гендерів приєднатись та стати агентами змін. У межах рубрики ми розкриватимемо гендерні питання, які стосуються чоловіків, аналізуватимемо токсичну маскулінність, розпитаємо українських феміністів, як їм живеться в консервативному суспільстві, та почуємо феміністичні рефлексії чоловіків щодо їхнього приватного та професійного життя. Частину інтерв’ю у цій рубриці підготували студентки та студенти Тамари Марценюк в рамках курсу “Маскулінність і чоловічі студії” у 2018 і 2019 роках.

В Україні запровадять офіційний День батька
У третю неділю червня кожного року в Україні відзначатиметься День батька.
#книголав видає український переклад відомого бестселера про фемінізм від чоловіків-науковців
У травні зі спільної ініціативи видавництва #книголав та глобального руху HeForShe в Україні вийде популярна книжка «Чоловіки про фемінізм» Майкла Кауфмана та Майкла Кіммела українською мовою. Видання розкаже основи та принципи фемінізму та змінить чимало поглядів на вже сформовані стереотипи.
Не чоловіча робота. Дещо про гендерний дисбаланс серед журналістів
Жінки в редакціях українських ЗМІ — більшість, якій не позаздриш. Чому так склалось і як профеміністично реагувати на ситуацію — розповідає Отар Довженко.
Мужская работа: парни-педагоги о том, каково это учить и воспитывать чужих детей
Отправляем на свалку истории убеждение, что мужчины не созданы для воспитания детей. Недавно UaUa.info рассказывал о папе, который вышел в декрет, год посвятил исключительно маленьким сыновьям и совершенно по-новому открыл для себя отцовство.
Чому в школах мало учителів-чоловіків. І чи є це проблемою?
У вересні 2018 року дослідницька мережа «Еврідіка» опублікувала статтю «Чи має значення те, що чоловіки не викладають?», у якій викладені деякі добре відомі факти: за інформацією Євростату лише 15% вчителів початкової школи в Європі – чоловіки, і навпаки, лише 25% професорів європейських університетів – жінки, пише Профспілка працівників освіти і науки України.
Чоловіки, які підтримують фемінізм: інтерв’ю з Олегом Марущенком про освітній феміністичний активізм в Україні
Чоловіків, які разом із жінками борються за гендерну рівність, називають феміністами. Починаючи з 1837 року, коли французький філософ Шарль Фур’є придумав слово «фемінізм», сотні тисяч чоловіків долучалися до руху за рівні права для жінок і за краще суспільство для всіх. Активісти й інтелектуали переконані, що патріархат і жорсткі гендерні ролі — це те, що гнітить усе людство. В Україні часів незалежності створено кілька чоловічих організацій, які працюють з питаннями гендерної рівності, з’являються активісти-феміністи, а міжнародні організації підтримують цю тенденцію (ООН навіть започаткувала рух HeForShe). У часи, коли чоловіки дедалі частіше декларують феміністичні цінності і залучаються до гендерних проектів, ми хочемо поговорити з тими, хто має що сказати і може стати прикладом для інших чоловіків. Серію інтерв’ю «Чоловіки, які підтримують фемінізм» ініціювала Тамара Марценюк у рамках курсу «Маскулінність і чоловічі студії», який вона вже кілька років викладає на кафедрі соціології в Києво-Могилянській академії. У підготовці інтерв’ю брали участь студентки і студенти.
Патріархат руйнує чоловіків
Канадський гендерний активіст Майкл Кауфман вважає, що фемінізм – найкращий подарунок для чоловіків.
Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів та насильства щодо жінок
Дослідницька робота та публікація цього звіту здійснені Українським центром соціальних реформ на замовлення UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення за сприяння Департаменту з питань міжнародного розвитку Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (UK DFID).  
Партнерські пологи: парадокси чоловічої ролі
Присутність партнера/-ки на пологах — це не тільки моральна і фізична підтримка, а й різноманітна допомога. У цьому є феміністичний зміст — це той самий розподіл обов’язків. Жінка виконує «основну роботу», але ж і чоловічу роль нарешті трансформовано — від простого очікування під вікнами або розпивання з друзями «гіркої» до повноцінної співучасті в пологовому процесі, виконання цілої низки важливих функцій. Чим не удар по патріархату, — запитує автор і розповідає про те, з чим йому довелося зіткнутися під час партнерських пологів.
Роль чоловіків у боротьбі із гендерним насильством (на прикладі США)
США мають тривалий досвід боротьби з домашнім насильством (з 1960-70-х років). Сьогодні це величезний інституціоналізований рух проти насилля, який об’єднує велику кількість державних структур і громадських організацій. «Родзинкою» цієї активності є те, що чоловіки на рівні із жінками долучилися до діяльності з подолання насильства, зайнявши свою нішу, яку називають чоловічим рухом проти насильства (antiviolence men’s movement).