Рада церков активізувалась у боротьбі з ворожим гендером.
Останній інцидент — підписання «Заяви Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій щодо необхідності захисту традиційних сімейних цінностей українського народу».
Особливий цинізм полягає у тому, що своє ювілейне засідання ВРЦіРО пройшло під гаслом «Ми всі рівні, ми всі різні та об’єднані заради спільного блага України». Нічого не нагадує?
У ній йдеться, не багато не мало, про те, що «у XXI столітті перед українською родиною постали виклики нової гендерної ідеології тоталітарного типу, що загрожує самому існуванню сім’ї як союзу плідної та вірної любові між чоловіком і жінкою, та нівелює всі позитивні здобутки сімейного укладу життя нашого народу».
Також там зазначено, що боротьба зі стереотипами шкодить суспільству.
«Ми всі стаємо свідками того, як сьогодні всіляко намагаються очорнити все, що стосується виплеканих століттями сімейних цінностей українського народу, називаючи їх стереотипами, прирівнюючи стать лише до соціальної ролі, чого, на переконання новітніх ідеологів, треба позбутися»,
– написано в заяві.
Цей хрестовий похід проти гендеру і справді може зашкодити українському суспільству. Наприкінці серпня Рада Церков підписала меморандум про співпрацю з Міносвіти. Згідно з ним, Рада церков і МОН мають співпрацювати у сфері «належного морального та духовного виховання дітей». Отже, про адекватну сексуальну освіту в українських школах годі і мріяти?
«Проблема в тому, що у старшокласників і старшокласниць у певному віці виникає бажання любити одне одного. І тоді Ісусу доводиться любити їхні сифіліси, гонореї і ранні аборти.
Нам, дівчаткам, розказували, що майбутні діти обов'язково будуть схожими на найпершого чоловіка, з яким у нас буде секс. Мораль цієї антинаукової байки полягала в тому, щоб ми не мали статевих пригод до заміжжя. Ми ж натомість зробили висновок, що перший секс мусить бути тільки з дуже красивим хлопцем»,
— написала на своїй сторінці в Інстаграмі наша авторка та журналістка Емма Антонюк.
Стосовно «виплеканих століттями сімейних цінностей українського народу» хочемо нагадати церковним діячам про середню тривалість життя в минулі віки (коротку), про кількість смертей в ранньому дитячому віці і під час пологів (високу), і про статистику щодо згвалтувань і домашнього насилля в Україні (жахливу).
«Гучні мракобісні заяви про “гендерну ідеологію тоталітарного типу” не допоможуть справитись з тими проблемами, які наразі є в українських жінок»,
— коментує головна редакторка Гендер в деталях Тамара Злобіна.
«Коли нам розказують про «споконвічні цінності української родини», ніхто не запарюється запитанням: а наскільки наші прабабусі були щасливими і захищеними? На цю тему є ґрунтовні історичні дослідження, зокрема раджу ознайомитися з роботою науковиці Оксани Кісь «Жінка в традиційній українській культурі: друга половина ХІХ початок ХХ століть».
Ми вдаємо, ніби наступному поколінню не доведеться пожинати наслідки, засіяні попами, чиї уявлення про фізіологію і психіку грунтуються на біблійних історіях Лота чи Онана. Ця колаба церкви і держави - жорстокість щодо підлітків»,
— підсумовує Емма Антонюк.
Про реалії традиційної української родини сто років тому читайте статтю Ірини Ігнатенко.
Також Рада Церков та члени міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» заявили, що хочуть внести на розгляд парламенту законопроект, який дозволив би медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.
А ще Церква — один з активних противників ратифікації в Україні Стамбульської конвенції про ліквідацію усіх форм насилля над жінками!
Ми з повагою та розумінням ставимось до людей різних віросповідань та конфесій, але не можемо мовчати там, де відбувається обмеження прав людини, не можемо не коментувати угоди та домовленості, які можуть призвести до погіршення становища жінок.
Не слід допустити, аби антинаукові та необгрунтовані «аргументи» призупиняли розвиток нашої держави та наражали громадян і громадянок на небезпеку! Тож, закликаємо усі владні структури та відповідні державні органи згадати, що наша держава — світська, а не релігійна та утриматися від подібних законів та нововведень.