27 грудня, 2024

Фемінізм має бути про включення

28 січня 2017
Анна Довгопол
Фемінізмом та гендерними питаннями цікавлюся все своє свідоме життя і хочу розказати про це іншим. Вірю в освіту як в потужний інструмент змін. Давно мріяла про науково-популярний сайт українською мовою про гендерні питання, який можна наповнювати разом, і який би об'єднував зацікавлених людей. Особливо цікавлюся питаннями сексуальності та ідентичності.

В той час, як зрозуміло, що позиція авторки грунтується на досвіді великої кількості жінок в усьому світі і системності патріархального пригноблення, все ж така позиція характерна радше для другої хвилі фемінізму. Для неї були характерні перші усвідомлення того, що таке патріархат, наскільки він є системний, і як він пригноблює жінок. Однак недоліком цих поглядів було узагальнення досвіду всіх жінок або всіх чоловіків. Завдяки третій хвилі фемінізму - і вже переходячи о четвертої - ми розуміємо, що люди мають безліч різних характеристик і ідентичностей, і їхня сукупність впливає на досвід. Ми розуміємо, чому не можна говорити про "всіх жінок" чи "всіх чоловіків".

І якщо фемінізм як рух має на меті змінити систему стосунків між людьми, для цього потрібна залученість всіх людей а не лише половини, бо так просто не спрацює.