18 червня, 2024

Про авторку

Тамара Злобіна
Тамара Злобіна
філософиня

Кандидатка філософських наук, мистецтвознавиця. Редакторка ресурсу «Гендер в деталях». Закінчила Національний інститут стратегічних досліджень при Президенті України. Працює з темами розвитку громадянського суспільства та інноваційного світогляду, гендерної рівності, фемінізму, сучасного мистецтва. 

Всі статті
У що вона була вбрана? У незалежність
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну лунають обвинувачення, ніби наша країна щось не так зробила. Філософиня Тамара Злобіна показує, що це класичне обвинувачення жертви, яке найчастіше ставлять постраждалим від зґвалтування. Його мета — вгамувати власні страхи і самоусунутись від участи в здійсненні правосуддя. Замість запитувати, «у що вона була вбрана», світове співтовариство повинно задуматись, як так сталося, що міжнародні запобіжники перестали працювати.
Тема сезону: Фемінізм в деталях
Літо й осінь 2020 року на «Гендер в деталях» буде присвячено новій темі сезону. «Фемінізм в деталях» — це і назва групи у фейсбуку, яку ми запустили на початку року, і привід для глибокої поважної розмови. Сьогодні фемінізм — це множина. Множина ідей, історій, вимог. Можна навіть сказати, що скільки феміністок, стільки й фемінізмів, адже кожна формує свою унікальну комбінацію поглядів і позицій. З цим і розбиратимемося — в деталях політичних, географічних, історичних та особистих контекстів.
Ти феміністка? Клас!
«Чим ти займаєшся? Гендерною рівністю? Дуже круто, це ж так важливо», — фраза, якої я ніколи не чула за всі 14 років, відколи займаюся гендерною рівністю.
Яким буде мій феміністичний світ?
«Відчепіться від мене!» — часто хочеться сказати дорогій родині, яка переймається «коли вже» (заміж, діти, схуднеш...) і лише осудливо хитає головою на всі особисті досягнення (бо ж «для жінки то не головне»). «О богині, ХХІ століття надворі» (і вдаритись головою об стінку), — реакція на чергове сексистське твердження. Якщо ти феміністка, то постійно доводиться пояснювати, що не так, людям, які схильні вважати, що все гаразд.
Хакатон для посилення жінок у Львові: результати та гендерний аналіз
2 - 4 листопада у Львові відбувся хакатон, який мав на меті залучити більше жінок до сфери ІТ та підприємництва. Розповідаємо деталі про стартапи, які ініціюють жінки, а також аналізуємо стратегії посилення жінок, які використовувалися на події.