5 квітня, 2020

Тести про фемінізм до 8 березня

7 березня 2020
Поширити в Telegram
2743
Наталія Сліпенко

Книголюбка. Організаторка феміністського літературного клубу «Літературні посиденьки». Активістка феміністичного руху. Прихильниця інтерсекційного фемінізму. Бракує ще 39 котів.

Що ви робите, щоб прокрастинувати? Ось у мене є звичка заходити на сайти з усілякими тестиками, зазвичай смішними та безглуздими, і в цій кролячій норі легко можна провести кілька годин. Але ж у нас зараз не просто веселощі, ми тут відзначаємо свято весни та краси день боротьби за права жінок, тож спеціально для вас ми на “Гендері в деталях” підготували підбірку тестів про фемінізм, серйозних і жартівливих, від українських та іноземних видань.

1. Тест на фемінізм від Радіо Свобода

Якщо ви вже давно активіст/-ка феміністичного руху, цей тест може здатися дуже простим і очевидним, але якщо ви не впевнені, чи готові так себе називати, це цілком непоганий варіант ще раз подивитися на те, як ви ставитеся до різних аспектів повсякденного життя. А ще сюди варто зайти принаймні заради дуже кумедного вступу.

2. Скільки в тобі фемінізму? від bit.ua

Цей дуже серйозний і надзвичайно науковий тест може допомогти вам знайти кореляцію між тим, скільки яєць ви їсте та що ви дивилися в дитинстві та рівнем фемінізму у вашій крові, чи то свідомості. Дуже дивний тест? Ну то й що, зате смішний, а відповіді - не очевидні.

3. Тест на фемінізм від IDRlabs (за 5 шкалами)

А ось цей тест дійсно серйозний і науковий, принаймні, за твердженням його авторів чи авторок. У ньому, пересуваючи повзунок за шкалою цілком не згодна - не згодна - нейтрально - згодна - цілком згодна, ви зможете визначити свій рівень фемінізму за 5 шкалами -- ліберальний фемінізм, радикальний, культурний, марксистський і традиціоналізм. Ймовірно, найцікавіший тест у переліку, бо його результати зовсім не збігалися з тим, що я очікувала. А у вас?

4. Наскільки ви фемініст/-ка? від Meduza (російською)

Хто ви, Ліна Данем чи Дональд Трамп? У тесті від “Медузи” ви зможете, по-перше, детальніше розглянути, наскільки активістську позицію займаєте у фемінізмі (якщо він вам близький, звісно), а по-друге, знайти, яку відому людину ви нагадуєте своїм рівнем фемінізму.

5. Яка ви феміністка? від Arzamas (російською)

Цей тест допоможе вам визначити течію фемінізму, яка вам близька: інтерсекційний, радикальний, екологічний, соціалістичний чи кіберфемінізм. Як на мене, він трохи примітивний і не допоможе вам дізнатися про себе нічого радикально нового, але ось хто ваша улюблена співачка, мені цікаво. Як альтернатива, можете спробувати тест від Knife, де у вас не 5 варіантів, а чотири.

6. Наскільки ви феміністка? від Buzzfeed (англійською)

Buzzfeed - ресурс, відомий численними смішними тестами на зразок “Яка ти піца?” або “Обери фото кошенят і ми скажемо, чи виграєш ти колись на президентських виборах”. Але цей “тест” трохи більш серйозний - вам пропонують відзначити пункти із довгого переліку, які вас стосуються, і сайт в підсумку виміряє ваш рівень фемінізму. Також може слугувати цікавим джерелом ідей, а що ще феміністичного ви можете робити.

7. Тест про історію фемінізму від ProProfs (англійською)

А це найскладніший тест у нашій підбірці, бо це вже тест на знання. Ви знаєте, хто автор терміну “фемінізм”? Я не знала, а тепер знаю. На свій сором, у цьому тесті я правильно відповіла лише десь на половину запитань, але дізналася багато нового і цікавого. Не пропустіть і ви нагоду щось вивчити.

8. Яка ваша феміністська естетика? від Buzzfeed (англійською)

І на завершення - саме той веселий тип тесту Buzzfeed, який вже згадувався в підбірці. Що вас мотивує, чотири склянки вина чи відро чоловічих сліз у морозилці? Який фільм ви більше любите, “Мисливиці за привидами” чи “Приховані фігури”? Який ваш улюблений алкогольний напій? Обирайте і дізнавайтеся про себе щось нове (і, ймовірно, веселе).

7 березня 2020
Поширити в Telegram
2743
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Інтерв’ю з Богданою Стельмах про феміністичний активізм у журналістиці
Богдана Стельмах[1] — громадська активістка, правозахисниця, фахівчиня з PR і проєктного менеджменту, питань гендерної рівности, феміністка. Із 2004 року координаторка, проєктменеджерка і тренерка Волинського пресклубу[2]. Заступниця директора та PR-координаторка літературно-мистецького фестивалю «Запорізька книжкова толока», PR і програмна координаторка літературно-мистецьких фестивалів «Сєвєродонецька книжкова толока», «Слов’янська книжкова толока» та ін.
Інтерв’ю з Віктором Вальчуком про фемінізм та проблему домашнього насильства в Україні
«Мої друзі і знайомі, навіть із часів міліції, завжди мене «підколюють», що я захисник бідних стражденних жінок. Для них це смішки, а насправді зовсім не смішно, коли відчуваєш цей біль»
Український фемінізм і феміністки: що ми про це знаємо і як є насправді
За останні 5-10 років в Україні активно розвинувся та продовжує розвиватися феміністичний рух. У різних містах щороку проходять марші, освітні акції, зустрічі зацікавлених осіб, культурні події, присвяченіфеміністській тематиці, видаються книги. Але чи знаходять усі ці зусилля окремих жінок відгук у суспільстві?
П’ять років після Євромайдану: феміністичні підсумки 2014–2019 років
Великі зміни складаються з малих кроків. За п’ять років, що минули після Євромайдану, в Україні сталося чимало суспільних зрушень, зокрема й гендерних. Феміністичні ініціативи, нові закони й урядові програми — підсумуємо основні досягнення 2014–2019 років.
Для всіх, хто відчуває себе під скляним ковпаком
Поетеса Сильвія Плат – одне з облич американського феміністичного руху 50-х, хоча вона ніколи не займалася активізмом. Визнання до неї прийшло вже після її смерті, як і Пулітцерівська премія. Сьогодні я хочу поговорити з вами не про її поезію, а про роман «Під скляним ковпаком», який торік видало Видавництво Старого Лева.
Коханці революцій: чи змінилося феміністичне і квір мистецтво після Євромайдану
Євромайдан і війна на Сході України глибоко вплинули й змінили українське суспільство. Чи стало воно в перебігу цих змін приязнішим до гендерної політики, фемінізму та жіночих рухів? Сучасне мистецтво часто є маркером соціальних процесів. За останні роки відбулося багато мистецьких подій, які зачіпають теми гендеру й сексуальности, зокрема й публічних скандалів. Є вони наслідком постмайданної лібералізації суспільства чи лише продовженням тривалих процесів, які почалися ще в 1990-х? Відповіді на ці питання — у статті. (Текст було написано навесні 2019 року)
Інтерв’ю із Сарою Філліпс про жіночий активізм в Україні — погляд із США
Сара Філліпс (Sarah D. Phillips[1]) — докторка (PhD) і професорка антропології, директорка Інституту російських і східноєвропейських досліджень[2] Індіанського університету (США). Викладає різноманітні курси[3] з антропології, а також «Постсоціалістичні гендерні утворення», «Культура, здоров’я та хвороби», «Чорнобиль: спадщина розпаду» й ін. Дослідницькі інтереси Сари Філліпс — це медична антропологія, студії інвалідности, гендерні дослідження, ВІЛ-СНІД, наркозалежність, антропологія фармацевтичних засобів, Чорнобиль, громадянське суспільство й неурядові організації (НУО), розвиток. Географічні зони спеціалізації — Центральна і Східна Європа, колишній Радянський Союз, особливо Україна й Росія, США. Авторка численних наукових статей, розділів у книжках і монографій. Стипендіатка таких престижних фондів, як The Woodrow Wilson National Fellowship Foundation, Fulbright-Hays Doctoral Dissertation Research Abroad Grant та ін.
«Усе, що ти написала, в будь-який момент може бути використано проти тебе», або Майбутнє без кіберсталкінгу
Як запобігати проникненню в особистий жіночий простір у реальному і віртуальному середовищах? Як модернізується етика спілкування в мережі в часи трансгуманізму? І нарешті, як убезпечити себе від пікапу й кіберсталкінгу в теперішньому соціумі, де технологічний розвиток поки що випереджає етичний поступ?
ЗМІ та реклама в ідеальному світі майбутнього
ЗМІ та реклама відіграють одну з визначальних ролей у формуванні людської свідомости, адже вони чітко показують суспільні норми й проблеми. На жаль, сучасні засоби масової інформації й рекламні матеріали часто транслюють сексизм, мізогінію та віктимблеймінг. Якими вони мають бути в ідеальному світі? Спробуймо розібратися.
Наступна ланка еволюції — фемінізм
Чи можливий феміністичний світ без розподілу характеристик та обов’язків між чоловіками й жінками? Які цінності будуть у людства, коли ми перестанемо очікувати від кожної статі певних поведінкових патернів? І чому співпраця та підтримка — найвигідніша стратегія еволюції?