19 квітня, 2024

Планета Земля

Всесвітній економічний форум: гендерний вимір
Всесвітній економічний форум уже більше як 10 років порушує теми гендерної рівності, участі жінок у науці й бізнесі тощо. У 2017 в ході обговорення було сказано, що прогрес — дивна річ: щоб послати людину на Місяць, знадобилося 40 років, а до того, щоб жінка очолила уряд чи велику фірму, багатьом країнам доведеться пройти шлях у 170 років, долаючи міфи і стереотипи. Цей матеріал присвячено дослідженням, рекомендаціям та висновкам на тему гендерної рівності, оприлюдненим на зустрічах у Давосі.
Сексизм, утиски і насилля щодо парламентарок
Зміна законодавства — важлива умова соціальних змін, тому політичні права були першими, що їх добилися жінки. Як нині, через сто років після суфражизму, живеться і працюється парламентаркам? Дослідження Міжпарламентського союзу містить сумні дані про фізичне, сексуальне і психологічне насильство, якого регулярно зазнають політикині. Однак вони не збираються зупинятись!
Захист прав жінок: чому міжнародні конвенції погано працюють
Міжнародне право є показником рівня розвитку людства загалом. То які конвенції та угоди захищають права жінок планети Земля? Чи виконуються вони? Міжнародна норма – це лише верхівка айсбергу, який має своїми складовими частинами внутрішнє законодавство держав, правозастосування, правосвідомість та політичну волю. Про взаємозв’язок локального і глобального законодавства, декларацій і дій — у цій статті.
Закони проти жінок
Де жінка не може розлучитися без дозволу чоловіка? Це Ізраїль. Де зґвалтування у шлюбі не вважається порушенням закону? Це Індія, Сінгапур і Багами. В Україні й Росії досі діє застарілий радянський закон, згідно з яким жінкам забороняється працювати на «важких роботах та на роботах зі шкідливими й небезпечними умовами праці». Застарілий перелік охоплює майже 500 професій!
Четверта хвиля фемінізму?
Виглядає на те, що Дональд Трамп зробив подарунок нашій галактиці. У відповідь на його сексистські, расистські, ксенофобні, ісламофобні, гомофобні та анти-екологічні висловлювання усім світом прокотилась небачена хвиля протестів 21.01.2017. 673 сестринські марші, в яких брали участь жінки і чоловіки усіх рас, національностей і віросповідань планети Земля згуртували глобальну спільноту - заради майбутнього рівності та справедливості.