Стаття ґрунтується на результатах опитувань громадської думки в Україні та Грузії щодо участі жінок у політичній діяльності, кваліфікованості чоловіків і жінок як політиків, ставлення до гендерних партійних квот. Виявлено, що ставлення громадян цих країн до участі жінок у політиці є неоднозначним, але більшою мірою позитивним. Шляхом застосування мережевого аналізу до біографічних даних політичних акторів у законодавчій владі 2007–2012 років в Україні та Грузії виявлено щільно зв’язані мережі політичних еліт в обох країнах. Важливість жінок-депутаток у цих мережах значною мірою залежить від їхньої включеності до підгруп чоловіків.
Чи відповідає представленість жінок на найвищому рівні законодавчої влади уявленням дорослого населення України і Грузії щодо ролі і участі жінок у політиці? Яке місце посідають жінки-депутатки у мережах політичних еліт цих країн? Ця стаття має на меті дати відповіді на порушені питання, тим самим висвітливши як громадську думку щодо жінок у політиці, так і їхню мережеву підтримку.
Оксамитна С. Жінки у політиці в Україні та Грузії: громадська думка і мережева підтримка / С. Оксамитна, Т. Марценюк, Т. Костюченко // Наукові записки НаУКМА. — 2014. – Т. 161. – С. 72–83.