21 листопада, 2024

Про авторку

Світлана Оксамитна
Світлана Оксамитна
Соціологиня
Докторка соціологічних наук, професорка кафедри соціології, деканка факультету соціальних наук і соціальних технологій Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), наукова співробітниця відділу соціальних структур Інституту соціології академії наук України.
Всі статті
Поведінка голосування в Україні: гендерна перспектива
У цій статті розглядаються відмінності в явках виборців та виборчих преференцій чоловіків і жінок в Україні. Із залученням даних Інформаційного агентства Сполучених Штатів (USIA), стверждено, що можливість впливати на уряд шляхом голосування (зовнішня політична ефективність) та інтерес до політики безпосередньо впливають на поведінку голосування. Освіта, оцінка економічної ситуації в Україні (економічна ефективність) та сприйняття населенням ефективності влади впливають на поведінку голосування непрямим чином за допомогою вищезгаданих конструкцій.
Права і свободи людини в оцінках громадян України: гендерні відмінності
У роботі аналізуються знання українських громадян про права та свободи людини, гарантовані Конституцією України. Гендерні відмінності є призмою для аналізу. Українці мають багато прав і свобод відповідно до Конституції України. Вони можуть звертатися до деяких національних та міжнародних установ, коли порушуються їхні права та свободи. Чи знають та довіряють українці таким установам? Чи існують відмінності між жінками та чоловіками? У статті запропоновано кілька емпірично обґрунтованих відповідей на ці запитання.
Гендерні відносини крізь призму громадської думки в Україні і світі
Стаття присвячена результатам опитування громадської думки щодо економічних, політичних прав та соціальних ролей жінок у суспільстві, проведеного на зламі тисячо­ літь Gallup International в 60-ти країнах світу, включаючи Україну. Порівняльний аналіз свідчить про значну віддаленість українського суспільства від розвинених ліберально- демократичних країн щодо усталених ціннісно-нормативних уявлень як наслідки запро­ ваджуваної політики гендерної рівності.
Гендерні аспекти праці та політики у дзеркалі громадської думки
У статті проаналізовано громадську думку щодо гендерних відносин у сфері праці і розподіл домашньої роботи в сім'ї на основі різноманітних опитувань, а також визначено образ жінки, який транслюється в українському суспільстві. 
Класова належність чоловіків і жінок в українському суспільстві
Статтю присвячено аналізу класової належності чоловіків, жінок і подружжів в українському суспільстві. Здійснено огляд теоретичних підходів до визначення класової належності чоловіків і жінок та можливостей застосування цих підходів. Наведено результати емпіричного аналізу класової належності українських чоловіків, жінок і подружжів за даними дослідження International Social Survey Project, 2009 рік, результати якого порівняно за даними дослідження «Ставлення до перетворень» за 1998 рік. Виявлено основні тенденції динаміки класової належності.