26 квітня, 2024

Право

Международные правовые нормы и практики преодоления домашнего насилия
Научно-практическое пособие подготовлено коллективом Консорциума женских неправительственных объединений на основе материалов семинаров «Анализ международного опыта по предотвращению домашнего насилия» и «Интерактивный диалог по вопросам преодоления домашнего насилия», состоявшихся в апреле и декабре 2009 г.
Дотримання громадянських прав трансгендерних людей в Україні
Це дослідження являє собою нерепрезентативне кількісне дослідження в сфері дотримання прав трансгендерних людей, зокрема в сфері медичної допомоги та послуг.
Проблемы конституционализма
Выпуск представляет собой первую в Республике Беларусь тематическую научную публикацию по гендерным вопросам в сфере права. В нем представлены статьи известных отечественных и зарубежных авторов о различных аспектах социального и правового статуса женщин: истории его становления и развития в Европе, реализации политических прав женщин в Республике Беларусь, современной концепции репродуктивных прав, женской преступности, секс-торговли, порнографии и др.
Коментар до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»
Це видання підготовлено в межах виконання «Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні», яку впроваджує Програма розвитку ООН. 
Попередження і викорінення насильства щодо жінок. Українське законодавство
Пропоноване видання знайомить читача з системою правових норм чинного законодавства, спрямованих на запобігання та викорінення насильства щодо жінки в Україні. Такі норми містяться у багатьох юридичних актах, частина яких подана в даній збірці. Знання їх дасть юридичний інструментарій для досягнення реальної рівноправності жінки і чоловіка в Україні, що є однією з умов демократії, складником якої є гендерна демократія. 
Річниця ухвалення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»: реалії застосування, проблеми, перспективи. Матеріали круглого столу 21 вересня 2006 року
21 вересня 2006 року в м. Києві Комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин за підтримки Програми розвитку ООН та Програми сприяння парламенту України Університету Індіани було проведено круглий стіл «Річниця ухвалення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»: реалії застосування, проблеми, перспективи». Дана збірка містить виступи учасників круглого столу та рекомендації, висловлені під час обговорення запропонованої теми.
Трудове законодавство України: гендерна експертиза
Пропоноване видання є складовою частиною гендерної експертизи українського законодавства, що здійснюється вперше в рамках проекту ПРООН "Сприяння гендерній рівності". В ньому висвітлюється забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок у трудових правовідносинах, визначається дієвість правового впливу трудового законодавства України у цьому напрямі, розкривається процес утвердження гендерного компонента основних прав і свобод людини при застосуванні найманої праці з огляду на демократизацію і гуманізацію правових засад життєдіяльності українського суспільства.
Сімейне законодавство України: гендерна експертиза
Автором проведено експертизу сімейного законодавства з позиції гендерного бачення, яка є складовою частиною гендерної експертизи системи українського законодавства, що здійснюється в рамках проекту ПРООН "Сприяння гендерній рівності". Головну увагу приділено гендерному аналізу законодавства, спрямованого на забезпечення гендерної рівності у шлюбних відносинах, а також у відносинах між жінкою та чоловіком як батьками дитини.
Соціальне законодавство України: гендерна експертиза
Перша спроба гендерного аналізу соціального законодавства України. Пропоноване видання є складовою частиною експертизи українського законодавства, що здійснюється в рамках проекту ПРООН «Сприяння гендерній рівності». Гендерна рівність розглядається як одне з основних прав людини, визнане міжнародним співтовариством як фундаментальна цінність ХХІ століття. У виданні охарактеризовано становлення соціального права України як права соціального захисту людини і зосереджено увагу на положеннях, які відповідно до міжнародно-правових стандартів вимагають удосконалення у напрямі забезпечення гендерного паритету. 
Конституційне законодавство України: гендерна експертиза
Видання присвячене гендерній експертизі конституційного законодавства України. Автором охарактеризовані національні організаційно-правові механізми забезпечення рівності прав, свобод та обов'язків чоловіка та жінки.