17 вересня, 2024

Суспільство

Методичні рекомендації щодо проведення гендерно-правових експертиз
Методичні рекомендації розроблено спільно Міністерством юстиції України та Програмою рівних можливостей ПРООН задля надання допомоги працівникам Міністерства юстиції України при проведенні гендерно-правової експертизи чинного законодавства та проектів нормативно-правових актів.  Розраховано для працівників інших органів виконавчої влади при розробці ними проектів нормативно-правових актів, що стосуються прав і свобод людини.
Рівність заради демократії. Інформаційний бюлетень з актуальних питань гендерних перетворень в Україні
Матеріали бюлетеню зосередженні на таких темах, як гендерне представництво на всіх рівнях прийняття рішень та у політичних партіях; особливості економічних відносин, а саме нерівність в оплаті праці, проблеми зайнятості; прояви гендерного насильства; стереотипи суспільної свідомості: відображення у ЗМІ та рекламі; гендерні проблеми демографії, освіти та виховання.
Был ли гендер в СССР?
Кеті Чухров в своїй доповіді виступає проти стереотипного погляду на проблему «гендер і соціалізм».
Запобігання насильству в сім’ї. Практичний посібник для дільничних інспекторів міліції
Посібник розрахований на правоохоронців, фахівців управлінь у справах сім’ї та молоді, соціальних працівників, представників та представниць неурядових організацій, які беруть участь у захисті прав людини, зокрема попередженні насильства в сім’ї. Документи та методичні рекомендації допоможуть у практичній роботі всім, хто готовий зупинити домашнє насильство й прийти на допомогу потерпілим.
Стандарт рівності. Посібник пресової практики з гендерної перспективи
Посібник написано експертами та експертками консультаційного пілотного проекту, під час якого чотири українські друковані видання на практиці випробовували на собі переваги збалансованого підходу до висвітлення гендернозабарвлених тем та планування тематики видання відповідно до інформаційних запитів читачів/читачок та професійних стандартів журналістики.
Пiсляреволюцiйна Україна – толерантнiсть чи ухил вправо
Публiкацiя мiстить аналiтичний виклад результатiв дослiдження змiн ставлення до ЛГБТ, якi вiдбулись в українському суспiльствi за час, що минув з початку Євромайдану. Дослiдження базується на порiвняннi даних двох опитувань 2013 i 2016 рр., а також публiчних виступiв праворадикальних лiдерiв.
Як говорити з дітьми про справжній зміст свята 8 березня?
Як говорити з дітьми про справжній зміст свята 8 березня? Координатор освітніх програм Amnesty International Ukraine, кандидат юридичних наук Володимир Селіваненко розробив нову концепцію заходу до Дня боротьби за права жінок, що може бути проведений на рівні класу!
Гендерна рівність і недискримінація: посібник для експертів і експерток аналітичних центрів
У посібнику розглядаються питання: поняття гендеру, гендерної структури суспільства і гендерної нерівності; права людини, множинність нерівностей у суспільстві та принципи недискримінації; принцип гендерної рівності і недискримінації у процедурах аналізу політики і документах організацій.
Гендерний підхід: історія, культура, суспільство
“Гендерний підхід: історія, культура, суспільство” є наукових збіркою статей, розділів з книг, написаних зарубіжними авторами та перекладених переважно з англійської мови. Основна мета видання цієї збірки – ознайомити читача зі знаними в світі, але маловідомими, або й зовсім не відомими в Україні авторами та працями з гендерної проблематики.
На межі: вирішення проблем дискримінації та нерівності в Україні
Перше всебічне та докладне дослідження проблем дискримінації та нерівності в Україні, у якому описуються характерні моделі дискримінації за різними ознаками та несприятливе становище певних уразливих груп, надається аналіз національного законодавства та міжнародних зобов'язань України в галузі прав людини, оцінюється ефективність їхньої імплементації та надаються рекомендації українській владі з поліпшення ситуації.