28 березня, 2024

Україна

Поширеність насильства щодо дівчат та жінок
На замовлення Фонду народонаселення ООН компанія GfK Ukraine в серпні-вересні 2014 року провела національно репрезентативне опитування щодо досвіду насильства серед жінок і дівчат. Опитування проводилось на базі блоку анкети «Відносини в родині» Медико-демографічного обстеження домогосподарств (МДОУ), яке було проведене у 2007 році Українським центром соціальних реформ спільно з Державним комітетом статистики та Міністерством охорони здоров’я України і за підтримки USAID.
Incidence of violence against girls and women. Prepared by GfK Ukraine for the United Nations Population Fund
Having commissioned by UNFPA, GfK Ukraine conducted of violence among women and girls from August through September 2014. The survey was conducted on the basis of the questionnaire field «family relations» of the Medical and Demographic Household Survey (UDHS), held in 2007 by the Ukrainian Center for Social Reforms and the State Statistics Service of Ukraine and the Ministry of Health of Ukraine and supported by USAID.
Ксенофобия в Украине в 2014 году на фоне революции и интервенции: Информационно-аналитический доклад по результатам мониторинга
Группа мониторинга прав национальных меньшинств была инициирована Конгрессом национальных общин Украины в апреле 2014 г. Работа Группы продолжает многолетнюю программу мониторинга и анализа ксенофобии Евроазиатского еврейского конгресса, больше десяти лет осуществлявшуюся под руководством Вячеслава Лихачева.
Місто очима жінок
69% українців та українок сьогодні мешкають у містах. Тут народжуються, навчаються, закохуються, одружуються, народжують дітей, старіють та помирають. Життя в місті відкриває безліч можливостей для розвитку та самореалізації, але разом з тим воно створює і чимало викликів.  У цій публікації представлено отримані результати моніторингу п’яти  українських міст – Вінниці, Житомира, Києва, Львова та Миколаєва – на дружність до жінок.
In the Crosscurrents. Addressing Discrimination and Inequality in Ukraine
This report is published by the Equal Rights Trust in partnership with LGBT Human Rights Nash Mir Center (Nash Mir). The conceptual framework, structure and research methodology were developed by the Equal Rights Trust as part of its Country Report Series on addressing discrimination and inequality in different countries around the world.
Being Smart About Gender: Successful Approaches and Keys to Fostering Gender Equality in Ukraine 2008-2011
This publication was prepared as part of the comprehensive review process that summarizes results, lessons learnt and successful practices of the EU-UNDP Equal Opportunities and Women’s Rights in Ukraine Programme: the largest gender equality initiative in the Commonwealth of Independent States and Eastern Europe in the last 20 years.
Гендерний портрет Криму: виклики та перспективи. Результати соціологічного дослідження
Дослідження «Гендерний портрет Криму» було виконано у вересні-жовтні 2011 року Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН. Метою дослідження була оцінка стану і динаміки гендерної рівності та насильства в сім’ї в АР Крим.
Гендерне обличчя Житомира: вчора, сьогодні, завтра. Аналітичне дослідження
Аналітичне дослідження «Гендерне обличчя Житомира: вчора, сьогодні, завтра» розкриває стан впровадження гендерної рівності у місті впродовж часу дії Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» у 2006-2010 роках. Дослідження виконано Головним управлінням статистики у Житомирській області за ініціацією управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.
Навчально-методичний посібник "Актуальні проблеми гендерної політики у Збройних Силах України"
У навчально-методичному посібнику розглядаються теоретичні і практичні засади гендерної політики у Збройних сил України, її сутність, зміст, особливості та проблеми, пов’язані з процесами упровадження гендерного підходу у військовому середовищі. Пропонуються рекомендації щодо удосконалення гендерного підходу у Збройних Силах України, подолання традиційних гендерних стереотипів і гендерно-рольових конфліктів, урахування психологічних особливостей жінок у процесі службової взаємодії.
Жінки та чоловіки на ринку праці України. Порівняльне дослідження України та ЄС
Головною метою проекту є підтримка Уряду і громадянського суспільства у забезпеченні рівності жінок та чоловіків у всіх сферах життя та підвищенні статусу жінок в Україні як інструменту досягнення сталого розвитку людини, Цілей розвитку тисячоліття, які Україна взяла на себе, та формування демократичної країни згідно з міжнародними, конституційними та внутрішньо-правовими зобов’язаннями та відповідними планами дій Уряду.