8 грудня, 2019

Виставка-дослідження «Жіноче століття: українки, що створили державу»

18 листопада 2019
Поширити в Telegram
217
Завантажити у форматі: PDF (5,3 МБ)
Читайте також:

Сьогодні час згадати та вшанувати українок, чий внесок в державотворення був вирішальним. В свідомості багатьох людей досі превалює стереотип, що шлях України до незалежності долався лише чоловіками, а жінкам відводиться в кращому випадку роль «берегинь» та безмовних «соратниць», які надихали своїх мужніх супутників на боротьбу. Насправді все зовсім не так!

Вільну Україну важко уявити без організаторської енергії Наталії Кобринської, просвітницької роботи Софії Русової, самовідданості та безстрашності Алли Горської, ерудиції та новаторства Соломії Павличко. Про них та про багатьох інших жінок ХХ століття наша виставка.

Деякі імена відомі широкому загалу, а декого знають лише вузькі спеціалісти. Проте, це не применшує заслуг цих жінок, а свідчить про однобокий погляд на нашу історію. Виставка «Жіноче століття» прагне змінити такі підходи, зробити жінок-творців України видимими, знаними й шанованими. Це наш обов’язок перед пам’яттю тих, хто вже покинув цей світ, данина вдячності сучасницям та подарунок майбутнім поколінням, які повинні знати своє минуле у всьому його багатстві та різноманітті.

ХХ століття для України – це час пробудження національної свідомості та створення нової модерної держави. Шлях був дуже важким, звивистим, политим кров’ю та потом мільйонів людей. Але увесь цей час на вістрі процесу будівництва держави знаходились жінки. Вони створювали й зміцнювали її інститути, наповнювали новим національним змістом освіту, науку та культуру, об’єднували українців в боротьбі за свої права, відстоювали гідність людей за усіх авторитарних і тоталітарних режимів, що панували на наших землях.

Кураторки проекту: Ольга Коваль та Олександра Голуб.
Укладач: Володимир Володько.

Відповідальність за зміст брошури несе Громадська організація «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних». Інформація, яку представлено в брошурі, не завжди відображає погляди МБФ «Український жіночий фонд».

18 листопада 2019
Поширити в Telegram
217
Завантажити у форматі: PDF (5,3 МБ)
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Інфографіка: Жінки та чоловіки в енергетичному секторі України
Інфографіка представляє основні результати дослідження «Жінки та чоловіки в енергетичному секторі України», яке було виконано у 2018 – початку 2019 рр. за підтримки Heinrich Böll Foundation, Бюро Київ – Україна Державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України» з метою виявлення найбільш актуальних гендерних проблем у сфері працевлаштування в енергетичному секторі України та пошуку можливих шляхів їх вирішення для забезпечення сталого і соціально справедливого розвитку української енергетики. Партнерами дослідження виступили ГО «Жіночий енергетичний клуб України» та Апарат Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.
Жінки та чоловіки в енергетичному секторі України
Дослідження «Жінки та чоловіки в енергетичному секторі України» було виконано у 2018 – початку 2019 рр. за підтримки Heinrich Böll Foundation, Бюро Київ – Україна Державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України» з метою виявлення найбільш актуальних гендерних проблем у сфері працевлаштування в енергетичному секторі України та пошуку можливих шляхів їх вирішення для забезпечення сталого і соціально справедливого розвитку української енергетики. Партнерами дослідження виступили ГО «Жіночий енергетичний клуб України» та Офіс Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.
Четверна всесвітня конференція зі становища жінок: на шляху в ХХІ століття
У цій статті розглядається питання про результати проведення Четвертої всесвітньої конференції зі становища жінок у вересні 1995 р. у Пекіні. Цей захід мав велике значення для прогнозування подальших дій і їхніх результатів у сфері досягнення гендерної рівності на міжнародному і національному рівнях. Проведення конференції сприяло консолідації сил міжнародного жіночого руху під егідою ООН у боротьбі за свої права перед початком нового тисячоріччя. Усі зусилля, як міжнародного співтовариства, так і національних урядів, повинні були бути спрямовані на остаточне вирішення питання про правовий статус жінок. Саме Пекінська конференція й ухвалені в ході її роботи рекомендації повинні були забезпечити досягнення повної гендерної рівності.
Виставка "Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні" Частина І
Виставка «БЕЗСТРАШНІ. Частина І» — це візуальний образ кола однодумиць, віртуальний круглий стіл. Ці жінки, які стояли біля витоків фемінізму в Україні, не боялися йти проти загальноприйнятих норм і неписаних правил. Простір, у якому була представлена виставка — Creative Women Space — пронизаний ідеєю жіночої солідарності, лідерства та проактивності. «Безстрашні» спонукають до рефлексії: яка моя роль у творенні фемінізму в своєму середовищі, громаді, країні? Що б я зробила, якби не боялася Виставка спонукає до рефлексії: Яка моя роль в творенні фемінізму у своєму середовищі, громаді, країні? Що б я зробила, якби не боялася?
Як українські медіа здавали тест "яке ти 8 березня"?
Матеріал було розміщено за згоди Інституту масової інформації (ІМІ), де його було опубліковано вперше. 
Українське тіло
Пропонований каталог є документацією закритої виставки та мистецьких акцій, здійснених на підтримку виставки «Українське тіло», організованої Центром візуальної культури 7 лютого 2012 року. Це також своєрідне розслідування: спроба з’ясувати, де в українському суспільстві проходить межа між «мистецтвом» і «лайном», між прийнятним та нестерпним.