21 травня, 2019

Відео свідчень Крістін Блазі Форд, постраждалої від сексуальних домагань Бретта Кавано, одного з кандидатів до Верховного Суду США

27 вересня 2018
Професорка психології Університету в Пало Альто розповіла всім про те, як Бретт Кавано, один із представлених Дональдом Трампом кандидатів до Верховного Суду, сексуально домагався її неповнолітньої.

Ми не можемо промовчати. Це повне відео промови Крістін Блазі Форд. Жінки, котра вчора вразила світ своєю сміливістю. Професорка психології Університету в Пало Альто розповіла всім про те, як Бретт Кавано, один із представлених Дональдом Трампом кандидатів до Верховного Суду, сексуально домагався її 36 років тому.

«Я тут не тому, що хочу тут бути. Я нажахана. Я тут, тому що вірю, що це мій громадянський обов'язок, — розповісти вам, що сталося, коли я та Бретт Кавано були у старшій школі», — так розпочала свідчення Крістін Блазі Форд.

Вона та Кавано були у спільній компанії, хоча тісно не спілкувалися. В один із літніх вечорів 1982 року Крістін пішла на невеличку вечірку. Там було четверо хлопців, яких вона особливо запам'ятала: Бретт Кавано, Марк Джадж, хлопець на ім'я Піджей та ще один юнак, імені якого вона не пригадує. «Я не пам'ятаю абсолютно всіх деталей, як би цього не хотіла. Але деталі, які привели мене сюди, я не забуду ніколи», — зазначила Крістін.

Коли вона підіймалася на другий поверх, аби скористатися вбиральнею, її силою затягнули у спальню. Бретт і Марк зайшли до кімнати й замкнули двері. Бретт забрався на неї й почав мацати. Крістін намагалася кричати, але хлопець закрив їй рота рукою так, що вона майже не могла дихати. Марк час від часу намагався зупинити товариша, Крістін навіть сподівалася, що він їй допоможе, але він цього так і не зробив. Коли Марк удруге стрибнув на ліжко, Бретт більше не був зверху на Крісті і їй вдалося вислизнути до ванної кімнати, де вона ховалася, поки кривдники не пішли геть, сміючись. Цей сміх, розповіла Форд, іще часто потім виринав у її голові, викликаючи панічні атаки.

«Я переконала себе, що оскільки Бретту таки не вдалося мене зґвалтувати, варто просто лишити цю історію в минулому», — розповіла Крістін. Роками вона майже нікому не розповідала цю історію. Навіть власному чоловікому Крістін зізналася тільки через 30 років на прийомі в терапевта. Форд із чоловіком робили ремонт у будинку, і жінка дуже наполягала на запасних вхідних дверях. Навіть через 30 років після того злощасного випадку Крістін потрібні були ці двері, адже вона пам'ятала свою безвихідь, коли Бретт Кавано чинив над нею насильство. Публічно ж Форд озвучила ім'я свого кривдника в липні цього року, коли побачила Бретта Кавано у списку кандидатів до Верховного Суду. Більше мовчати вона не могла.

Під час свідчень у суді жінка відважно витримала хвилю неприємних запитань і, зрештою, стала легендою в очах сотень тисяч людей. Крістін Блазі Форд не побоялася розповісти світові, ким насправді є Бретт Кавано, один із найвпливовіших юристів Америки. Сам же Бретт Кавано заперечив усі заяви Форд. А вже за кілька днів після її звинувачень, іще одна жінка заявила про домагання з його боку. Нею виявилася Дебора Рамірез, членкиня організації проти домашнього насильства в Колорадо.

Деякі, утім, і досі не вірять у провину Кавано, закидаючи довгі роки мовчання. Але ці люди просто не розуміють тиску на постраждалих від сексуального насильства . Їм не довіряють, їм ставлять принизливі запитання, їх самих роблять винними. Розповісти правду означає наразитися на шквал недолугої критики. І побороти це явище можна лише поборовши толерантність до насильства. Коли статус кривдника, яким би високим він не був, тлітиме при першій же підозрі в насильстві, тоді постраждалим від нього не треба буде боятися.

Історія Форд і Кавано стала приводом для нового флешмобу в соцмережах #WhyIDidntReport про мовчання постраждалих від насильства. Адже сумнозвісний президент США Дональд Трамп підтримав Бретта у своєму Твіттері, заявивши, що обвинувачення надто давні. У відповідь на це сотні постраждалих від насильства поділилися своїми причинами, чому не повідомляли до поліції, під хештегом #WhyIDidntReport (Чому я не повідоми_ла).

27 вересня 2018
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Гендерно зумовлене насильство в регіонах, які постраждали від конфлікту
Звіт за результатами дослідження. Влітку 2015 року ЮНФПА було ініційовано дослідження проявів гендерно зумовленого насильства в регіонах, що постраждали від конфлікту в Східній Україні, а саме - на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей, а також в Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях, які прийняли основний потік внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Власть прикосновения: Поэтическая терапия – способ исцеления от перенесенного сексуального насилия
Книга написана для пострадавших от сексуального насилия в детстве и является руководством для самостоятельных занятий поэтической терапией. Поэтическая терапия была разработана Джеком Линди, доктором медицинских наук, автором книги "Стихи исцеляют". В своей книге он пишет, что для людей, потерявших надежду, занятия поэзией могут стать ключом к исцелению.   
Соціологічні дослідження домашнього насильства: методологічні засади
Презентація на Міжнародній конференції «Збирання даних у сфері насильства щодо жінок та домашнього насильства: назустріч вимогам Стамбульської Конвенції» 3-4 вересня 2015 року, м. Київ у рамках проекту Ради Європи і уряду Швеції «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні».
Дослідження поширеності насильства щодо дівчат та жінок
У фокусі даного дослідження – вимірювання поширення насильства за допомогою статистичних індикаторів, рекомендованих Статистичною комісією ООН, які жодного разу не були виміряні в Україні до 2007 року. Офіційна статистика включає тільки записи випадків насильства та кількість зареєстрованих осіб, що вчинили акт насильства, але цього недостатньо для вичерпного аналізу поточної ситуації та для відстежування тенденцій. Відсутність актуальної інформації щодо поширеності та характеристик насильства стосовно жінок та дівчат є одним з найбільш значущих факторів, що стримують розробку та впровадження цільових програм попередження насильства. Тому мета дослідження – отримати свідчення і конкретні дані щодо рівня поширеності насильства стосовно дівчат і жінок, щодо контексту насильства та щодо факторів ризику, які стосуються як індивідів, так і домогосподарств. Результати дослідження є співставними із результатами опитування МДОУ-2007.
Самовизначення жінки у час війни (за матеріалами книги Світлани Алексієвич  “У війни не жіноче обличчя”)
У співавторстві з Поліною Стрілецькою. Книга “У війни не жіноче обличчя” є унікальною у своєму роді. Це книга документальної прози письменниці, яка народилася і провела дитячі роки в Україні, лауреатки Нобелівської премії з літератури 2015 року Світлани Алексієвич. У цій книзі, написаній у 1983 році, яку сама авторка визначає як “роман голосів”, зібрані і осмислені розповіді жінок, у тому числі численних українок, які брали участь у Другій Світовій війні.
«Не народила ще?»: репродуктивний тиск від А до Я
«Не народила ще? А коли? Та вже пора! Свєтка оно вже третю...» Замість відповідати на чужі питання про майбутніх дітей, спробуймо поставити власні. Що таке репродуктивний тиск і в яких формах він є? Чому він проблема? Як йому опиратися?
Насильство у родині на Лівобережній та Слобідській Україні у  другій половині XVIII
Чи все добре було у родинах давніх українців? Вітчизняна історіографія має обмаль праць, пов’язаних з такою непривабливою тематикою, хоча ця проблема для XVIII ст. й забезпечена досить широкою джерельною базою. Документація судових інституцій чи церковних установ – верхівка проблематики, вихід насильства за межі родинного кола через тяжкі наслідки (убивства, палійства, отруєння, втечі). Однак  досить яскраво проблематика інцесту, сімейної ворожнечі (конфлікти між одруженими без любові, перелюб, вбивство дружини, знущання свекрухи над невісткою, взаємини невістки й зовиць, сутички невдячних дітей з батьками, збиткування над сиротами тощо) відображені в українському фольклорі.
Международные правовые нормы и практики преодоления домашнего насилия
Научно-практическое пособие подготовлено коллективом Консорциума женских неправительственных объединений на основе материалов семинаров «Анализ международного опыта по предотвращению домашнего насилия» и «Интерактивный диалог по вопросам преодоления домашнего насилия», состоявшихся в апреле и декабре 2009 г.
Рекомендація CM/Rec(2010)5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам про заходи з боротьби проти дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності
Рекомендація CM/Rec(2010)5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам про заходи з боротьби проти дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності (Ухвалена Комітетом Міністрів 31 березня 2010 року на 1081-ому засіданні представників міністрів)