24 листопада, 2024

Флешмоб #моя_героїня до Дня матері 2022

8 травня 2022
Поширити в Telegram
1206

«Мама дзвонила сину і розповідала, скільки ворожої техніки нарахувала сьогодні. Це допомагало корегувати артилерійський вогонь, і далі вороги не просунулись. На жаль, вони зрозуміли хто була “наводчицею”, і зрівняли хату та її господиню з землею».

«Вона щодня прихищає незнайомих людей, які вирвались з окупації. Шукає речі першої необхідності і допомагає виїхати далі. Її чоловік зник, і вона продовжує - шукати чоловіка і допомагати іншим».

«Тоді вони проїхали кілька тисяч кілометрів за кермом, хоч раніше більше 100 не бувало. В машині - 3 дитини і дві собаки. Останні кілометри проривались крізь виснаження. Далі довелось змінити три локації і 2 країни, поки нарешті не знайшли постійне місце проживання. Почався новий квест – документи, влаштувати дітей в садочок і школу, пошук роботи…»

«Протестантки днювали і ночували в мороз на кордоні, аби тільки не пропустити фури з товарами в Білорусь. Витримували напади і агресію. І, зрештою, домоглись повного закриття кордону».

«Вона вже кілька років воює на фронті. У перші дні війни її маленьку доньку вивезли за кордон родичі. Однак тато не зміг поїхати, щоб доглядати маля – його, як чоловіка, не випускали з країни, хоча служить у цій сім’ї жінка».

«Викладачка приходить щодня в школу після того, як провела онлайн заняття. Завжди є чим допомогти тим, хто втратили дім. Вона приходить з донькою, яка тут же робить свої домашні завдання. Обидві кажуть, що хочуть дати переселенцям відчуття дому та сімейної підтримки».

«Її маму захопили в полон. Вона поїхала на “Ігри нескорених” замість неї – щоб підтримати, і щоб розповісти світу правду. І виборола бронзову медаль».

Імена таких героїнь зазвичай не потрапляють в підручники історії. Ми інколи чуємо про них в медіа, але не бачимо їхні обличчя так часто, як топових посадовців. Тож про повсякденний жіночий героїзм можуть забувати…

Війна складається з таких історій. Особисті зусилля кожного і кожної наближають перемогу.

Сьогодні, в День матері – і в День пам’яті та примирення – чиясь мама вперше вийшла на зв’язок з окупованого міста. Чиясь мама – воює на фронті. Чиясь – чекає сина чи доньку з війни. Чиясь плете маскувальні сітки. Волонтерить. Працює і дбає про всю родину.

Ми хочемо оприявнити цих героїнь в публічному просторі, зробити видимим їхній внесок – і запрошуємо вас долучитися до всеукраїнського флешмобу про лідерство і героїзм українських жінок.

Разом з Internews Ukraine та ООН Жінки в Україні пропонуємо такі правила флешмобу:

1. Поставити на початку тексту хештег #моя_героїня
2. Розказати історію про жінку, чиї зусилля в часі війни ви цінуєте, і хотіли б, щоб про них знали інші, хотіли б підтримати, подякувати, надихнути.


Ми пропонуємо поговорити про непомітний героїзм, про щоденні зусилля, які не потрапляють на шпальти газет, про досягнення і проживання.

Війна складається не лише з бойових дій. Чекати сина чи доньку з війни, вивезти батьків з фронту, чекати дзвінка з окупованої території, бути на окупованій території і не мати звʼязку з рідними, вивезти дітей за кордон, облаштувати новий побут, вирішити сотні логістичних питань, допомагати, як можеш, зрештою, просто вижити – це також війна.

Говорити про її людський вимір – важливо.


3. Супроводити текст підписом "Приєднуюсь до флешмобу, започаткованого Гендер в деталях, https://www.facebook.com/internewsukraine та https://www.facebook.com/unwomenukraine (затегати 3 сторінки). Запрошую (затегати 3х знайомих) розповісти про тих, хто для вас героїні".

 

Приєднуйтесь! Нехай наш публічний простір наповниться історіями про щоденний героїзм українських жінок!

 

8 травня 2022
Поширити в Telegram
1206
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Усі сексисти в купі: розбираємо випадки сексистських висловлювань за 2023 рік
Уже кілька років експертний ресурс Гендер в деталях реагує на обурливі сексистські висловлювання й дії в постійній рубриці #сексизм_патруль. Ми бачимо зміни в суспільстві, але досі вважаємо, що інститут репутації щодо сексист_ів не працює. Тому торік ми запустили антипремію «Сексист року», і цьогоріч хочемо її продовжити. Тут ми зібрали найяскравіші прикладу сексизму і об’єктивації жінок 2023 року. Знайомтеся з прикладами, щоб незабаром проголосувати за «переможця».
Defend the Motherland without discrimination: LGBT+ people in the armies of the world and Ukraine
In times of full-scale war, the Armed Forces of Ukraine need human resources and a well-designed recruitment policy more than ever. How to ensure that LGBT+ people can serve in the army without discrimination? What problems do Ukrainian LGBT+ military personnel face today? How has the LGBT+ community fought for their right to military service in different countries around the world?
Narratives in Ukrainian politics about the LGBT+ community
Generally, the political parties that made up the 9th convocation of the Verkhovna Rada of Ukraine declaratively share these liberal democratic values. However, some of them might hold varying positions and put forward legislative initiatives that do not match the declared values, and do not prioritize the protection and promotion of the rights of the LGBT+ community.