25 квітня, 2024

Листівки нашим котикам: Ерос проти війни

2 червня 2022
Поширити в Telegram
2829
Анна Римаренко

Психологиня, бодіпозитивна активістка і блогерка.

Дарія Павловська

IT-фахівчиня й маркетологиня.

1 березня я перебувала в евакуації під Києвом. Над нами літали гвинтокрили, періодично чулися вибухи й постріли, від яких здригався будинок і дзеленчав посуд.

Весь час гризла думка «треба щось робити!». Мабуть, як і всі, у мене було величезне бажання допомагати нашим захисникам. Друзі й подруги вже завозили гуманітарку, волонтерили на кухнях, вступали в ЗСУ і Тероборону. Я картала себе за те, що, крім інформаційної і нетворкінгової допомоги (знайти-сконтактувати-списатися), фізично не могла зробити щось більше.

Аж поки не побачила у фейсбуку жартівливий пост знайомого морпіха, у якому він скаржився, мовляв, немає нюдсів для моральної підтримки. Його друзі і підписники жваво обговорювали тему в коментарях. Я пожартувала про «нюдсову сотню», яку треба створити. І тут усе стало на свої місця. Я згадала Другу світову війну і стиль пін-ап (pin-up), який тоді народився, та й подумала: а що як справді створити телеграм-канал із нюдсами для підтримки бойового духу тих, хто нас оберігає?

Цю ідею я запропонувала подрузі, з якою ми вже півтора року ведемо канал із мемасиками. Від ідеї до старту пройшло півгодини: Даша створила канал, прикрутила до нього бота, ми сформулювали правила й «редакційну політику» — і понеслося.

Від самого початку ми усвідомлювали, що точно не будемо підтримувати дискурс «красуні-берегині надихають мужніх захисників». Хоча б тому, що нас захищають безліч дівчат і вони теж заслуговують на підтримку! А ще ми знаємо, що в лавах ЗСУ служать не лише гетеро-чоловіки, а й люди різних орієнтацій та вподобань.

Пости, які ми розміщуємо, називаємо «Листівочками» і просимо додавати до фото невеличке побажання. Наших підписників ми називаємо «котики й киці», а себе — адмінкицями. Це вже усталений мем про захисників — «наші котики». А ще ми відчуваємо багато ніжности і вдячности до всіх, хто з нами в цьому просторі.

Важливий принцип — це повна анонімність. Хоча дуже часто просять контакти тієї чи тієї людини з фото. Проте ми оберігаємо приватність наших котиків і киць з міркувань безпеки (так, нас читають і вороги) та репутаційного захисту (адже наше суспільство ще не повністю готове спокійно сприймати чужу сексуальність). Анонімність дає можливість підписникам і підписницям почуватися вільніше й розкутіше.

Як тримаємо гендерний баланс? На початку ми періодично робили пости від імені адмінкиць, заохочуючи хлопців теж надсилати свої фото. Тепер у цьому вже немає потреби — бувають дні, коли кількість чоловічих постів навіть більша, ніж від дівчат!

У нас склалася певна атмосфера — грайлива, дружня, підтримувальна. Захоплюємося креативом наших підписників і підписниць. Вони надсилають гарні вірші, знімають прикольні відео, знаходять нові ракурси й ідеї для фото. Часом спонтанно народжуються флешмоби, наприклад хтось викладає фото з рушником, а інші підхоплюють. Або недавно одна киця-підписниця написала, що любить чоловічі руки, і тепер у нас безліч чудових фото рук наших хлопців. Рук, які тримають зброю чи кермо, місять тісто, торкаються метеликів, пестять кошенят.

Таке враження, ніби всі ми разом досліджуємо власну сексуальність і чуттєвість. Останнім часом багато фото і текстів не про еротику, а про ніжність, підтримку й очікування зустрічі з коханими.

Мене як бодіпозитивну активістку неймовірно тішить і те, що фото наших підписників і підписниць — це фото реальних людей. Мені здається, це дуже важливо на тлі спроб створювати «український пін-ап» із фотошопленими фото класичних худеньких дівчат та накачаних хлопців. Ми свідомо створюємо альтернативу застарілим «скрєпам» на зразок «жінка — окраса нашого столу». Наші котики й киці — з різними тілами, різного віку, з різним уявленням про те, що еротично. І абсолютно ВСІ вони отримують реакції «лайк», «сердечко» та «вогонь».

Щоб зберігати цю атмосферу, ми уважно й прискіпливо модеруємо контент. По-перше, фото й відео проходять верифікацію: ви повинні довести, що свідомо надсилаєте свої світлини. По-друге, ми не розміщуємо відверто порнографічний контент. По-третє, не відкриваємо можливість коментувати, щоб люди не почули щось образливе на адресу свого тіла в такий інтимний і вразливий момент. Після атаки ворожих ботів ми зробили канал закритим, з доступом за посиланням.

Мені здається, ми змогли створити щось дуже важливе. Наші «Листівочки» — це не лише підтримка тут-і-тепер для тих, хто на війні (кожна людина на своїй). Це можливість відволіктися: хоч на перегляд живої справжньої краси, хоч на створення фото і текстів. Це допомога в прийнятті власного тіла й сексуальности — і чужих, відмінних теж.

Зрештою, це маленька модель того, якою ми хочемо бачити нашу Україну після Перемоги. Суспільством, де для кожного і кожної є місце. Де кожна і кожен може розкривати свою чуттєвість без осуду і цькування. Де сексуальність — це не соромно, це не інструмент маніпуляцій чи влади, а прояв любови до життя.

І головне — це постійне нагадування: нам є за що боротися, нам є що захищати. Нашу любов, красу і натхнення. І нашу Свободу в усіх її сенсах.

Це і є наш український Ерос, який переможе смерть. Ми в це віримо. Приєднуйтесь: https://t.me/+cpsEIkFrQ3QyNGEy

2 червня 2022
Поширити в Telegram
2829
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Усі сексисти в купі: розбираємо випадки сексистських висловлювань за 2023 рік
Уже кілька років експертний ресурс Гендер в деталях реагує на обурливі сексистські висловлювання й дії в постійній рубриці #сексизм_патруль. Ми бачимо зміни в суспільстві, але досі вважаємо, що інститут репутації щодо сексист_ів не працює. Тому торік ми запустили антипремію «Сексист року», і цьогоріч хочемо її продовжити. Тут ми зібрали найяскравіші прикладу сексизму і об’єктивації жінок 2023 року. Знайомтеся з прикладами, щоб незабаром проголосувати за «переможця».
У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?
Narratives in Ukrainian politics about the LGBT+ community
Generally, the political parties that made up the 9th convocation of the Verkhovna Rada of Ukraine declaratively share these liberal democratic values. However, some of them might hold varying positions and put forward legislative initiatives that do not match the declared values, and do not prioritize the protection and promotion of the rights of the LGBT+ community.