13 вересня, 2024

Ольга СЕРДЮК: «Війна все розставила по своїх місцях, і моє – тут і зараз, у вирі подій, не лише з Україною в серці, а і в серці України»

22 листопада 2022
Поширити в Telegram
324

Мене звати Ольга Сердюк, до війни я 15 років займалася благодійними та соціальними проектами на позиції програмної директорки Фонду Олени Пінчук. Вважаю, що саме цей досвід допоміг мені залишатись в Києві з першого дня війни. Я була навчена робити все можливе, ніколи не чекати подяки чи похвали, та згодом бачити зі сторони результати своїх зусиль. 

Під час війни мій Київ став пустим, похмурим, і лякав то жахливою тишею, то вибухами, то роботою артилерії чи ПВО. Але ні в мене, ні в жодного члена моєї родини не стояло питання покинути місто. Хтось мав залишатись, допомагати військовим та просто наповнювати столицю життям. Описати страх, коли вночі в кілометрі від твоєї домівки падає ракета – просто не можливо. Це найжахливіші моменти мого життя. Поки що. 

Я майже не спала протягом 55 днів. Але якимось дивним чином фізичного ресурсу вистачало і на роботу, і на волонтерство, і на ведення флагманської для мене колонки «Я залишаюсь» в НВ, і на побутові справи, які теж звалилися на мене. Як і в періоди будь-якої кризи, навантаження на жінок найбільше. Але я не скаржуся. Ця війна дала кожному можливість знайти в ній своє місце. Хтось зі зброєю в руках, хтось з телефоном, хтось з мікрофоном, хтось з каструлею – всі ролі однаково важливі. Війна все розставила по своїх місцях, і моє – тут і зараз, у вирі подій, не лише з Україною в серці, а і в серці України.    

Ще до війни ми багато говорили про жіночу підтримку, але під час війни це питання стало як ніколи актуальним. На жаль, зараз ми бачимо атомізацію суспільства. І перш, ніж говорити про відбудову країни, на мій погляд, нам спочатку треба відбудувати націю. Зараз ми тримаємося спільного надзавдання перемогти, і все одно примудряємося поділитися на тих, хто залишився, і хто поїхав, хто на війні, і хто в офісі, хто не достатньо патріотичний, і хто псевдопатріотичний. Ми декларуємо єдність, а насправді не хочемо визнавати рішення, відмінні від власних. Ми говоримо про толерантність вибору, але ізолюємося одне від одного. Кожен з нас став українцем, навіть якщо ним не був, але на нас ще чекає шлях відбудови дійсно монолітної нації.

22 листопада 2022
Поширити в Telegram
324
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Усі сексисти в купі: розбираємо випадки сексистських висловлювань за 2023 рік
Уже кілька років експертний ресурс Гендер в деталях реагує на обурливі сексистські висловлювання й дії в постійній рубриці #сексизм_патруль. Ми бачимо зміни в суспільстві, але досі вважаємо, що інститут репутації щодо сексист_ів не працює. Тому торік ми запустили антипремію «Сексист року», і цьогоріч хочемо її продовжити. Тут ми зібрали найяскравіші прикладу сексизму і об’єктивації жінок 2023 року. Знайомтеся з прикладами, щоб незабаром проголосувати за «переможця».
У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?
Narratives in Ukrainian politics about the LGBT+ community
Generally, the political parties that made up the 9th convocation of the Verkhovna Rada of Ukraine declaratively share these liberal democratic values. However, some of them might hold varying positions and put forward legislative initiatives that do not match the declared values, and do not prioritize the protection and promotion of the rights of the LGBT+ community.