29 листопада, 2023

Щоденник хлопчика в рожевому

25 грудня 2021
Поширити в Telegram
463

Авторка

Привіт. Мене звати Глібчик. Я ще маленький і не вмію писати, тому за мене це робить мама. Та коли я виросту, я зможу й сам записувати все, про що думаю. А може, й не буду. Це вже як мені захочеться.

Рожева соска

Якось я захворів, і мама викликала «швидку допомогу». Тоді я ще не вмів ходити і був постійно в мами на руках. Чомусь тьотя лікарка із «швидкої» назвала мене дівчинкою. Мама сказала, що я хлопчик, а тьотя відказала: «Навіщо ж, мамо, ви дали йому рожеву соску?». А я не
розумію, хіба тільки дівчаткам можна рожеві соски? Моя така гарна. І заспокоює, коли я нервую. Та й засинати з нею приємніше.

Рожева сорочка

Сьогодні на ринку тьотя продавчиня знову назвала мене дівчинкою. Каже, що в мене рожева сорочка. Я ще не дуже розуміюся на відтінках, але мама каже, що то не рожевий, а малиновий. До того ж вона картата — в білу клітинку. А хіба тільки дівчаткам можна такі сорочки?

Довге волосся

До року мене не стригли. Волосся було аж по плечі, гарне, блискуче, симпатичними завитками. Мене знову називали дівчинкою. Така сама ситуація в сусіда Сашка. І Марк носить довгу зачіску. Багато хлопчиків ходять із хвостиками, а дорослі чомусь досі думають, що коси  мають бути лише у дівчат. А мені подобається довга зачіска. Правда, довгі завитки вже зрізали, бо влітку було жарко. Та в перукарню я однаково не люблю ходити. Там спочатку давали мені цукерки, а тепер не дають. То чому туди йти?

Техніка для всіх

Я люблю спецтехніку. І справжню, і іграшкову. І моя подружка Злата любить техніку. У мене є багато тракторів, комбайнів, екскаваторів. А в Злати є монстр-траки, вантажівки, легковики. Ми міняємося іграшками і чудово проводимо час. Мама Злати купує їй транспорт і все, що їй подобається. А іншим дівчаткам на майданчику мами роблять зауваження: «Віддай машинку хлопчику, ти ж дівчинка». А одна мама колись сказала: «У нас Лєра як пацан, їй би бігати і лазити скрізь». А хіба бігати і лазити мають тільки хлопчики?

Ляльки для дівчаток?

Якось у садочку нас учили купати ляльку. Вихователька показала, як змішувати воду, як купати, щоб не намочити волосся. Усім було цікаво. Я люблю переглядати це відео. Мама спитала, чи купити мені ляльку. А я сказав, що не треба. Не тому що ляльки для дівчат, як говорять у мультику, а тому що я не хочу нею гратися. Один раз було цікаво купати її і похлюпатися у водичці, а постійно гратися нецікаво. А от мій друг Жека любить катати візочок із лялькою або ведмедиком.

Плачуть усі

«Не плач, ти ж хлопчик». «Що ти плачеш, ти що, маленький?» Таке я чую від свого тата і від інших мам і тат на вулиці. Мама так не каже і свариться з татом, щоб і він так не казав. А якщо мені хочеться плакати, невже для цього треба бути дівчинкою? Сльози ж не залежать від того, хто ти. Я вважаю, люди всі мають плакати. Мені стає легше, як поплачу, і мама, як поплаче, теж стає спокійнішою. А ще вихователька в садочку говорить, що плакати некрасиво. Я ще не дуже розумію, що таке красиво і некрасиво. Мені здається, що коли тобі погано і хочеться плакати, то про красу мало думається. А вчора вихователька сказала: «Хто б міг подумати, що найвищі хлопчики в групі — такі плакси». Не розумію, а хіба від зросту залежить сумно тобі чи ні? І за мамою сумують і високі, і низенькі.

Мультики

Я люблю дивитися мультики. Тільки там часто кажуть про якісь заняття, що це не для дівчаток або не для хлопчиків. Наприклад, лисичка постійно готує пироги і варить компоти, бо вона дівчинка. А хлопчики-ведмедики приходять до неї тільки поїсти, а в ігри не беруть її, бо кажуть, що це не для дівчаток. Вона врешті їм доводить, що може гратися не гірше, і навіть ракетою керує. Та все це їй треба доводити. І після того як наварила компоту. Мама каже, що це неправильно, бо готувати їжу можуть і хлопчики, і дівчатка. Наш татко добре готує. Мені подобається їсти його картоплю. І пельмені він ліпить разом із мамою.

Я часто кажу мамі, що я дорослий і все розумію. Вона зі мною погоджується. От би всі дорослі були такі — з розумінням. І давали діткам можливість займатися тим, що їм подобається, та не звертали увагу на колір сорочки.

25 грудня 2021
Поширити в Telegram
463
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Коли краса — кайдани.
«Та кому ти тепер треба, розлучена і з причепом?»
Досить засуджувати розлучених жінок!
Яким є український фемінізм? Тези Мілени Рудницької з 1920–1940-х років, актуальні сьогодні
Мілена Рудницька формувала фемінізм, який уважала найкращим для українського жіноцтва, реагуючи на світові досягнення, але не копіюючи їх. Її активна діяльність припала на важкі міжвоєнні часи, коли Україна не мала власної держави, і Рудницька добре усвідомлювала важливість синергії фемінізму й патріотизму та залишила теоретичний доробок, актуальний дотепер.