22 вересня, 2017

Збірка «ПРОти НАСильства»

1 березня 2017

Збірка “ПРОти НАСильства” – літературний проект соціальної дії, спрямований на висвітлення та подолання проблеми домашнього насильства. Збірка є частиною літературно-медійно-правозахисної ініціативи, що реалізується Громадським радіо за підтримки Уряду Канади в рамках проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Книга для тих і про тих, хто став або може стати жертвою та/або свідком домашнього насильства, для небайдужих до цієї проблеми, для тих, хто може і хоче допомогти, вплинути і підтримати. Вона у тому числі для того, аби ті, хто застосовує насильство, задумались над його руйнівною силою.

Збірка розповсюджена у центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де з нею зможуть ознайомитись як працівники центрів, які безпосередньо працюють із людьми, які приходять до цих центрів, так і самі клієнти. Крім того, її можна безкоштовно отримати в офісі Громадського радіо за адресою вул. Хрещатик,26, а також в офісах мережі жіночої правозахисної організації «Ла Страда – Україна».

У електронному вигляді книгу уже можна переглянути тут.

Авторський колектив: Полін Ренкін, Катерина Левченко, Ольга Герасим’юк, Софія Андрухович, Анастасія Коренькова, Артем Чапай, Маріанна Кіяновська, Катерина Бороздіна, Юрій Макаров, Галина Вдовиченко, Наталка Сняданко, Людмила Никоненко, Євгенія Кононенко, Сергій Осока, Лариса Денисенко, Юрій Андрухович, Альона Зубченко, Альона Кривуляк, Христина Кіт, Галина Федькович, Марта Чумало.

1 березня 2017
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Насильство, яке заведено не помічати в українській літературі
Українська література має імідж нуднуватих текстів про страждання, де фігурують безталанні красуні, а чоловіки їм трапляються або непорядні, або безхарактерні. При ближчому розгляді у нашій класиці і сучасній літературі багато крові, зла, помсти, і часто насильство має виразний гендерний відтінок.
Валентина Петрова: «Мені складно розділити поняття “жінка” та “об’єкт насильства”»
Чесно про мистецтво, буття жінкою, буття художницею, насильство і чоловіків. Фрагменти інтерв’ю з художницею, зробленого під час спільного проекту Центру візуальної культури та Alternatives européennes в рамках програми Тандем—Україна 2016/17.
Рецензія на збірку «ПРОти НАСильства»
«ПРОти НАСильства» — книжка, у якій новели десятьох українських письменниць і письменників про насильство доповнено психологічними коментарями і законодавчою інформацією. Чого очікувати від збірки та наскільки вдало реалізовано проект — читайте в рецензії.