26 грудня, 2024

Про авторку

Дзвенислава Щерба
Дзвенислава Щерба
соціологиня

Феміністка, ЛГБТ-активістка.

Всі статті
Матері, доньки, доглядальниці: як розпізнати дезінформацію про жінок у медіа
У вирі інформаційної війни розпізнати правду стає все складніше. Чому гендерні питання часто стають мішенню для маніпуляцій? Чи впливають наші упередження на сприйняття інформації? Як не потрапити в пастку дезінформації та зберегти критичне мислення в digital-епоху – детальніше у статті.У вирі інформаційної війни розпізнати правду стає все складніше. Чому гендерні питання часто стають мішенню для маніпуляцій? Чи впливають наші упередження на сприйняття інформації? Як не потрапити в пастку дезінформації та зберегти критичне мислення в digital-епоху – детальніше у статті.
Як в Україні і світі борються проти конверсійної терапії
Конверсійна терапія — низка практик, спрямованих на «зміну» сексуальної орієнтації та гендерної ідентичности в ЛГБТ людей. Сильний фізичний біль і страждання — наслідок конверсійної терапії і досвід, з яким живуть багато ЛГБТ+ людей, що підважує їхню гідність. Тому правозахисни_ці, асоціації психолог_ів, прогресивні політикині й інші союзники ЛГБТ+ людей по всьому світу об’єднуються з метою протидіяти використанню цієї практики та заборонити поширення такого «лікування» на законодавчому рівні. У статті описано приклади протидії заохоченню й використанню конверсійної терапії в країнах світу та наведено аналіз нормативно-правових актів, які регулюють це питання в Україні.
ЛГБТ-рух в Україні до та після Євромайдану: чи є прогрес?
Як розвивався раніше і діє нині український ЛГБТ-рух? З одного боку, ця тематика стає дедалі видимішою. З іншого боку, після Євромайдану активізувалися праворадикальні групи, ворожі до ЛГБТ-руху. Детальне дослідження діяльности ЛГБТ-організацій і активістів/-ок у 1990–2000 роках, під час Євромайдану та після нього дає можливість побачити історичну динаміку, зміни, досягнення й ключові виклики, які сьогодні стоять перед українським суспільством щодо гарантування прав ЛГБТ-людей.