22 лютого, 2019

Долаючи перешкоди. Становище ЛГБТ в Україні у 2018 році

2 лютого 2019
Завантажити у форматі: PDF (3,6 МБ)

У публікації представлено інформацію, що відображає соціальне, правове та політичне становище ЛГБТ (лесбійки, геї, бісексуали і трансґендерні особи) в Україні у 2018 р. Наведено дані та здійснено аналіз ситуації з питань, пов’язаних з правами та інтересами ЛГБТ, у законодавстві, суспільно-політичному житті, громадській думці, надано приклади випадків дискримінації на ґрунті сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності та інше.

Долаючи перешкоди. Становище ЛГБТ в Україні у 2018 році

Читайте також:

Укладачі: Андрій Кравчук, Олександр Зінченков,

Керівник проектів Центру "Наш світ": Андрій Маймулахін.

Автори висловлюють щиру подяку ЛГБТ організаціям та окремим активістам, а також всім учасникам електронних розсилок і фейсбук-груп, які збирають і обмінюються актуальною інформацією про різні аспекти становища ЛГБТ в Україні.

Цей звіт підготовлено за підсумками моніторингової та правозахисної роботи Правозахисного ЛГБТ Центру "Наш світ". У 2018 році її підтримували Посольство Великобританії в Україні, фонд Tides (США), Фонд з прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів та Державний департамент США.

2 лютого 2019
Завантажити у форматі: PDF (3,6 МБ)
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Права людини та медіадіяльність. Збірник навчальних програм
Збірник начальних програм "Права людини та медіадіяльність" підготували викладачі журналістики з різних ВНЗ України: учасниці та учасники спеціальної програми "Академія прав людини для журналістів та журналісток" (вересень 2017 – березень 2018 рр.).
Нарушение прав женщин или дискриминация по признаку пола в России
Данная работа подготовлена по итогам проекта: «Новая модель правозащитной деятельности: работа с региональными  Уполномоченными по правам человека», который осуществлялся в Консорциуме женских неправительственных объединений в два этапа: с 2005 по 2008 гг. и с 2008 по 2011 гг.   Основная цель проекта  заключалась в создании предпосылок для  сотрудничества женских НПО с  региональными Уполномоченными по правам человека в сфере защиты прав женщин. 
ЛГБТ-сім’ї в Україні: соціальні практики та законодавче регулювання
Цю збірку присвячено квір-сім’ям. Увага чотирьох текстів збірки зосереджена на життєвих обставинах і родинних історіях трансгендерних людей і одностатевих партнерств. Дослідження, реалізоване Громадською організацією «Інсайт» за фінансової підтримки Регіонального Представництва фонду ім. Г. Бьолля у Варшаві.
Аналіз процедури зміни (корекції) статі в Україні та міжнародної практики
В Україні достовірна і наукова інформація про трансгендерність практично відсутня в публічному просторі. Багато людей вважають, що «змінити стать» можна лише в одному напрямку – тільки з чоловічої на жіночу чи навпаки. Також актуальною є проблема некомпетентності українських медиків щодо феномену трансендерності, що просліджується, зокрема, з використовуваної ними термінології. 
Дотримання громадянських прав трансгендерних людей в Україні
Дотримання громадянських прав трансгендерних людей в Україні. ГО «Інсайт». – Київ, 2012.
На перепутье: методология, теория и практика ЛГБТ и квир-исследований
Данная книга  – результат одноименной конференции, состоявшейся в Санкт-Петербурге в октябре 2013 года. В статьях сборника представлены выводы эмпирических и теоретических исследований сексуальности, выполненных специалистами разных дисциплин и при помощи широкого спектра подходов. Социологические, политологические, психологические, филологические, лингвистические, культурологические, юридические работы делают равноценный вклад в общий архив знаний о сексуальности в России и иных контекстах.
Коментар до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»
Це видання підготовлено в межах виконання «Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні», яку впроваджує Програма розвитку ООН. 
Пiсляреволюцiйна Україна – толерантнiсть чи ухил вправо
Публiкацiя мiстить аналiтичний виклад результатiв дослiдження змiн ставлення до ЛГБТ, якi вiдбулись в українському суспiльствi за час, що минув з початку Євромайдану. Дослiдження базується на порiвняннi даних двох опитувань 2013 i 2016 рр., а також публiчних виступiв праворадикальних лiдерiв.
На межі: вирішення проблем дискримінації та нерівності в Україні
Перше всебічне та докладне дослідження проблем дискримінації та нерівності в Україні, у якому описуються характерні моделі дискримінації за різними ознаками та несприятливе становище певних уразливих груп, надається аналіз національного законодавства та міжнародних зобов'язань України в галузі прав людини, оцінюється ефективність їхньої імплементації та надаються рекомендації українській владі з поліпшення ситуації.
Марш Рівності. Нам вдалося!
Утретє перечитуєш інструкцію безпеки. Ретельно обираєш зручне для бігу взуття, комфортний і непримітний одяг, що закриває тіло. До рюкзака, що нестимеш попереду (аби не схопили ззаду) складаєш аптечку, копію документів, трохи готівки й запасні футболку та штани. У швидкий набір мобільного телефону додаєш контакти друзів і подруг, котрі мають машину й будуть вільні в цей час. Завантажуєш додатки з таксі, повторюєш номери служб порятунку, завчаєш шляхи відходу. Перед виходом присідаєш «на доріжку», хоча ніколи не була забобонною. І кожні тридцять хвилин відписуєш батькам чи подругам, аби знали, що з тобою все гаразд. Звучить, ніби сценарій до якогось екшену про шпіон_ок і бандит_ок, чи не так? Мушу вас розчарувати. Це лише опис того, як я (та ще кілька тисяч людей) збиралися на Марш Рівності 17 червня, що його радикальні ПТЦ (прихильники традиційних цінностей), перегріті червневою спекою, збиралися перетворити на  «сафарі».