12 липня, 2024

Уривок з книги Ґрейс Бонні «Жіноча компанія»

23 червня 2020
Поширити в Telegram
2148

Понад 100 виняткових жінок, які зробили вагомий внесок кожна у своїй царині, розповідають, як вони повірили у власний творчий дух і здолали негаразди та виклики глобального підприємництва. Медіатитанеси та керамістки, готельєрки та художниці тату, комікеси й архітекторки - усі разом вони витворюють прекрасну картину того, що буває, коли йдеш за своєю пристрастю і мрією.

Придбати книгу можна на сайті видавництва Arthuss. 

«Жінки, яким присвячено цю книгу, віком від дев’ятнадцяти до дев’яносто чотирьох років, — яскравий приклад того, ким можна стати, наполегливо працюючи та підтримуючи одна одну. Їхній бізнес також вражає розмаїттям: молоді чимраз дужчі стартапи, компанії з багатолітнім досвідом, індивідуальні бізнес-ініціативи, більші корпорації з сотнями співробітників… Історія кожної жінки унікальна, проте червоні нитки жіночих шляхів практично однакові: долати труднощі, самотужки дертися на вершину й усвідомлювати потужність спільної роботи для здійснення мрій. Як часто жінки надихали одна одну і ставали взірцями для майбутніх поколінь! Будь-яка з цих жінок здатна надихнути на зростання в улюбленій справі, а разом вони — потужний і беззаперечний чинник впливу».

Ґрейс Бонні

Пропонуємо вашій увазі уривок №306 про Джессіку Маркес. 

Джессіка Маркес

Мисткиня, ремісниця, Бруклін, штат Нью-Йорк

«Наразі я розумію, що всі ці перепади й дискомфорт —  складові процесу розвитку мого бізнесу».

Ким ви мріяли стати в дитинстві?

Завжди хотіла бути художницею, але також розглядала можливість стати фотографкою, яка робить сімейні фотографії на верхівці гірськолижного підйомника. Хотіла постійно бути на свіжому повітрі й кататися на лижах — чудовий «варіант Б» для десятирічної дівчинки, яка шаленіла від неонових лижних костюмів і надшвидкісного лижного спус­ку з гори.

Яку найкращу ділову пораду ви отримали на початку бізнес-шляху?

Багато моїх дорогих друзів і родина, тобто практично всі, казали мені, що треба просто почати. Але сумнівів у мене було стільки, що я до цих порад практично не дослухалася. Думала, що маю розпланувати й передбачити все. Мені, власне, і досі не вдалося домогтися такого планування, але тепер я розумію, що всі ці перепади й дискомфорт — складові процесу розвитку мого бізнесу.

Який найважливіший урок ви засвоїли у веденні бізнесу?

Покажи себе світу. Чим більше ти робиш, тим більше тобі повернеться. Ніколи не думала, що напишу книгу, покажу роботу онлайн або побачу власні вироби в магазинах, але чим я ініціативніша, тим легше налагоджувати контакти й реалізовувати можливості.

Що найперше ви робите кожного ранку, аби гарно розпочати день?

Кожного ранку мій будильник висвічує фразу «Зроби цей день найкращим». Гарне нагадування про вибір, який переді мною. Можна ще й подрімати, але я бачу цю фразу — і мотивуюся до руху та подальших дій.

Що вам найбільше подобається у вашому робочому просторі?

У мене вельми непрості стосунки з моїм хаотичним, напхом напханим простором студії / другої спальні / кімнати, у яку ховаєш усе, коли приходять гості. Він неохайний, неорганізований — але він мій. Мені подобається сидіти там пізно вночі, і ніхто не може зробити мені жодного зауваження про безлад — зі мною лише кіт, бешкетує собі поряд або під ногами.

Що для вас означає успіх?

Процвітання! Робота з людьми, магазинами та іншими компаніями, якими захоплююся. У минулому я погоджувалася на проекти, до яких не дуже лежала душа, але я хотілося зробити перший крок і набути досвіду. Можливість вибирати, маючи однак пос­тійну завантаженість, — це й буде знак, що рухаюся у правильному напрямі.

Чи доводилося вам коли-небудь навчатися на помилках, щоб досягти успіху?

Якийсь час я не працювала. Почувалася розгубленою та нещасною через смерть тата кілька років тому, і просто більше не хотіла працювати наодинці. Тож стала більше фотографувати й на деякий час відсторонилася від Miniature Rhino. Відсторонення далося нелегко. Згадуючи той час, тепер вважаю, це не була помилка, хоча тоді саме так здавалося, — але цей етап став можливістю урізноманітнити мою роботу й дав мені час оговтатися. Коли була готова, то повернулася з більшою охотою і завзяттям, ніж навіть мала на самому початку.

Що б ви порекомендували тим, хто починає бізнес у креативній індустрії?

Навчіться працювати з камерою, опануйте її — хай навіть на телефоні. Для розвитку бізнесу потрібні красиві зображення, незалежно від того, чи ви надаєте послуги, чи виробляєте якусь продукцію. Я сама собі фотографка — і це мій потужний інструмент і ресурс.

Які, на вашу думку, три найважливіші питання треба собі поставити перед тим, як розпочати власний бізнес?

Шкода, що ніхто отак не посадив мене й не поставив три запитання про мої вироби: «Чи можеш вироб­ляти багато такого? Чи можеш масштабувати виробництво? Чи можеш продавати за гуртовими цінами?». Ні, ні й ні. Я не знала, що маю подумати про все ці конкретні аспекти, і занижувала вартість своєї роботи. Я починала з ручної вишивки — дуже часомісткої роботи. Я б досягла успіху, якби змінила цінову політику та спосіб роботи, але для мене тоді виявилося важливішим створювати комплекти власного дизайну, викладати й писати книгу про вишивання.

Яка ваша чарівна пігулка, коли потребуєте натхнення або виходу з творчого застою?

Дістаю з полиці стос книжок і гортаю їх, здебільшого це старі книжки й дитячі ілюстровані книги. Дитячі подобаються найбільше — ілюстрації, історії й кольори мене завжди надихають і дарують насолоду просто сидіти й милуватися.

Назвіть жінку (або жінок) із минулого чи сучасності, якою ви захоплюєтеся або яку вважаєте для себе взірцем.

Щодо бізнесу в креативній індустрії — захоплююся Наталі Чанін [стор. 330]. Її книги та одяг — це краса й натхнення, та і бізнес сам по собі надихає — лінія гаптованого одягу власного виробництва, і все зроблене вручну. Щодо життєвого шляху — я в захваті від Луїзи Буржуа. Абсолютна безстрашність, відкритість і безперервне створення.

Якби сталося диво й у вас було не 24, а 27 годин на добу, чому б ви присвятили 3 додаткові години?

Більше б виходила надвір, на довгі прогулянки без певного напрямку чи мети, і більше б читала.

Бонні Г. Жіноча компанія. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць / Грейс Бонні; пер. з англ. Оксана Журавльова. - [Київ] : ArtHuss, 2020. - 360 c.

Придбати книгу можна на сайті видавництва Arthuss. 

23 червня 2020
Поширити в Telegram
2148
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою