22 листопада, 2019

Істор(її) мистецтва. Мистецтво доступне кожн_ій

26 серпня 2019
202

Істор(її) мистецтва. Мистецтво доступне кожн_ій

Запис дванадцятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про мистецтво доступне кожн_ій.

Дивіться також:

Лекція починається з традиційної рубрики, де активістки розповідають про виклики, з якими стикаються сучасні жінки. І Люба Максимович, голова Центру "Жіночі перспективи", розповідає про те, як врахувати інтереси жінок та інших невидимих категорій в плануванні бюджетів міст і країн.

Далі Oleksandra Kushchenko розповідає про тему лекції. Міжнародна виставка, що пройшла в 1925 році в Парижі, дала життя терміну «ар-деко». Представлені на ній розкішні зразки декоративно-прикладного мистецтва доводили, що Париж залишився інтернаціональним центром стилю й після Першої світової війни. Характерні риси цієї мистецької течії в живописі розглянемо на прикладах робіт Тамари Лемпицької та Герди Вегенер. Одним з найважливіших та найяскравіших, з позиції сьогоднішнього дня, мистецьких явищ після Першої світової війни є Баугауз - навчальний заклад і творче середовище, що виникло в ньому. Про історію цієї школи дизайну та контекст, в якому працювали художинці, поговоримо на прикладах робіт і біографій Гюнти Штольц (текстиль), Ані Альберс (текстиль), Маріанни Брандт (метал), Фредеріки Дікер (текстиль) та Лу Шепер (живопис, ілюстрація). У Львові у 1929—1935 роках активно впливало на культурний ландшафт мистецьке авангардистське угрупування Artes, до якого входила Марґіт Райх-Сельська. Важливою підтримкою для розвитку цієї групи були тексти Дебори Фоґель, а також її присутність як співрозмовниці.

26 серпня 2019
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Мистецтво - жіноча справа: Вікторія Рацюк
В Міжнародний день музики Gender Culture Centre представляє перший соціальний ролик "Мистецтво - жіноча справа". Зйомки роликів відбувалися у рамках кампанії "Обирай професію за покликанням". 
Лекція Тамари Злобіної «Гендерний розпад»
Уявлення про гендерні ролі жінок та чоловіків не є фіксованими – вони змінюються разом з розвитком суспільства. Україна після Майдану – це нуртуюче поле постійних змін, які мають і свій гендерний вимір. Колишні гендерні моделі (радянські, пострадянські) розпадаються, натомість створюються нові – сучасні, демократичні, європейські. Для того, щоб краще зрозуміти цей процес, його вартує побачити в історичній перспективі. Тому лекція «Гендерний розпад» – це захоплююча екскурсія гендерною історією України останнього століття, яка допоможе кожному та кожній усвідомлено творити рівноправне, щасливе майбутнє.
Істор(її) мистецтва. Мистецтво після Другої Світової війни
Запис тринадцятої завершальної лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про мистецтво після Другої Світової війни.
Істор(її) мистецтва. Кубізм. Футуризм
Ось і запис десятої лекції з курсу "Істор(її) мистецтва" про кубізм і футуризм.
Істор(її) мистецтва. Пост-імпресіонізм. Пуантилізм. Наївне мистецтво
Запис дев'ятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про пост-імпресіонізм, пуантилізм та наївне мистецтво.
Істор(її) мистецтва. Імпресіонізм. Поява фотографії як революція в мистецтві
Запис восьмої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про імпресіонізм, про появу фотографії і пов'язану разом з цим революцію в мистецтві.
Істор(її) мистецтва. Прерафаелітки. Символістки. Реалізм
Запис сьомої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про прерафаеліток, символісток і реалізм.
Істор(її) мистецтва. Академізм. Романтизм
Запис шостої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про академізм та романтизм.
Істор(її) мистецтва. Класицизм. Неокласицизм
Запис п'ятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про класицизм та неокласицизм.