23 вересня, 2019

Істор(її) мистецтва. Мистецтво після Другої Світової війни

26 серпня 2019
1535

Істор(її) мистецтва. Мистецтво після Другої Світової війни

Запис тринадцятої завершальної лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про мистецтво після Другої Світової війни.

Дивіться також:

Ксеня Кропоткіна починає лекцію з коротенької розповіді про розвиток подій у фемінізмі після Другої Світової війни, про пост-анархізм та квір-теорію.

Oleksandra Kushchenko про візуальне мистецтво після Другої Світової війни, яке прагне вирватись за межі: картинної рами, простору галереї/музею, традиційної форми матеріального об'єкту. Ці тенденції бачимо у роботах Лі Краснер, представниці абстрактного експресіонізму, що акцентує увагу на процесі, взаємодії художниці, фарб та полотна. Йоко Оно, Маріна Абрамовіч, Яой Кусама взаємодіють з глядачами через перформанси та інсталяції. Художниці крізь призму власного досвіду говорять про життя і переживання жінок.

Час, коли новітні мистецькі практики виникають і розвиваються в Америці та Європі, припадає на радянській період в історії Україні. Єдиним санкціонованим способом самовираження в умовах тоталітиразиму стає дотримання методу соціалістичного реалізму. Неприйняття такої ситуації знайшло вихід у русі "шістдесятників", зокрема художниця та діячка правозахисного руху Алла Горська захищала свободу творчості. Паралельно існувало "неофіційне мистецтво", витіснене політичною та ідеологічною цензурою з публічного простору. Про офіційне/неофіційне поговоримо на прикладах робіт Людмили Ястреб, Тетяни Яблонської, Софії Караффи-Корбут, Юзефи Кратохвилі-Відимської, Ади Рибачук.

26 серпня 2019
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Лекція Тамари Злобіної «Гендерний розпад»
Уявлення про гендерні ролі жінок та чоловіків не є фіксованими – вони змінюються разом з розвитком суспільства. Україна після Майдану – це нуртуюче поле постійних змін, які мають і свій гендерний вимір. Колишні гендерні моделі (радянські, пострадянські) розпадаються, натомість створюються нові – сучасні, демократичні, європейські. Для того, щоб краще зрозуміти цей процес, його вартує побачити в історичній перспективі. Тому лекція «Гендерний розпад» – це захоплююча екскурсія гендерною історією України останнього століття, яка допоможе кожному та кожній усвідомлено творити рівноправне, щасливе майбутнє.
Істор(її) мистецтва. Мистецтво доступне кожн_ій
Запис дванадцятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про мистецтво доступне кожн_ій.
Істор(її) мистецтва. Кубізм. Футуризм
Ось і запис десятої лекції з курсу "Істор(її) мистецтва" про кубізм і футуризм.
Істор(її) мистецтва. Пост-імпресіонізм. Пуантилізм. Наївне мистецтво
Запис дев'ятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про пост-імпресіонізм, пуантилізм та наївне мистецтво.
Істор(її) мистецтва. Імпресіонізм. Поява фотографії як революція в мистецтві
Запис восьмої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про імпресіонізм, про появу фотографії і пов'язану разом з цим революцію в мистецтві.
Істор(її) мистецтва. Прерафаелітки. Символістки. Реалізм
Запис сьомої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про прерафаеліток, символісток і реалізм.
Істор(її) мистецтва. Академізм. Романтизм
Запис шостої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про академізм та романтизм.
Істор(її) мистецтва. Класицизм. Неокласицизм
Запис п'ятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про класицизм та неокласицизм.
Істор(її) мистецтва. Рококо
Ура! Запис четвертої лекції Oleksandra Kushchenko з курсу "Істор(її) мистецтва" про рококо.