22 листопада, 2019

УКРАЇНСЬКА ПРЕМІЯ «ДЛЯ ЖІНОК В НАУЦІ–2019»

8 травня 2019
922

З 1998 року Фонд L’Oréal та Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) докладали зусиль, щоб підтримати та відзначити талановитих жінок-науковців та заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі. Премія «Для жінок у науці» в Україні, започаткована ТОВ «ЛОРЕАЛЬ УКРАЇНА» у партнерстві з Національною Академією Наук України під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

УКРАЇНСЬКА ПРЕМІЯ «ДЛЯ ЖІНОК В НАУЦІ–2019»

Премія має на меті збільшення кількості жінок, які працюють у науковій сфері України, заохочення та підтримку молодих жінок-науковців (віком до 40 років включно) – громадянок України, які професійно проводять наукові дослідження у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг та математика) на території України в наукових установах Національної академії наук України і галузевих національних академій наук; у вищих навчальних закладах та інших наукових установах незалежно від форм власності та відомчої належності.

У премії можуть брати участь жінки, які професійно проводять наукові дослідження у галузі STEM (STEM розшифровується як: наука, технології, інжиніринг та математика) на території України в наукових установах Національної академії наук України і галузевих національних академій наук; у вищих навчальних закладах та інших наукових установах незалежно від форм власності та відомчої належності. Учасниці мають відповідати таким умовам:

 • є громадянками України;
 • віком від 18 до 40 років включно на момент закінчення терміну подання заяв;
 • наявність наукового ступеня;
 • наявність публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science;
 • cоціальна активність задля популяризації науки (бажана)

Не визначаються учасницями премії та не мають права брати участь у премії:

 • іноземці та особи без громадянства;
 • лауреатки премії 2018 року (найкращі 3);
 • члени журі, а також члени сімей членів журі (першого і другого ступенів спорідненості);
 • співробітники та представники організатора, організаційного партнера премії, а також члени їхніх сімей (першого і другого ступенів спорідненості).

Період проведення премії: з 25.04.2019 р. до 30.11.2019 р. включно.

Організатором премії для її переможців встановлено три премії .Кожна премія становить 150 000 (сто п’ятдесят тисяч) гривень після відрахування обов’язкових платежів та зборів. Премія може бути використана переможницями на власний розсуд.

Для участі потенційні учасниці мають подавати заяви за встановленою формою через онлайн-платформу: www.forwomeninscience.in.ua з 25 квітня 2019 р. до 15 червня 2019 р. включно. Заяви мають бути складені українською мовою та містити такі розділи у вказаному порядку:

 • заява на участь за встановленою формою, що розміщена на www.forwomeninscience.in.ua;
 • докладне CV українською мовою, але не більше 2-х сторінок (приблизно 1000 слів);
 • копії документів, що підтверджують рівень освіти, науковий ступінь та наукове звання (якщо мається);
 • перелік найкращих наукових публікацій та патентів (10)із посиланнями, зазначенням імпект-фактору та власного внеску;
 • мотиваційний лист (за рекомендованою структурою);
 • інформація про соціальну активність задля популяризації науки (бажано).

За результатами розгляду заяв учасниць, що відповідають вимогам цих правил, журі в термін не пізніше 30 серпня 2019 року обирає до 10 Учасниць (ТОП-10 фіналісток), які найбільше відповідають меті та умовам премії, для участі у фінальних співбесідах, що відбудуться у вересні-жовтні 2019 року.

Учасницям, які були відібрані для участі у фінальних співбесідах, надсилається лист на електронну пошту, вказану в заявці з інформацією про дату та місце проведення співбесід. Усі витрати, пов’язані з участю у співбесіді в Києві, а саме – вартість проїзду з інших міст, вартість проживання, здійснюються за рахунок організатора.

Журі відбирає переможниць за такими критеріями:

 • академічні досягнення кандидатки (зокрема, кількість та якість публікацій, публікації та цитування у Scopus і Web of Science, виступи нанаукових конференціях, патенти, перелік найкращих наукових публікацій та патентів (до 10-ти);
 • мотиваційний лист (за рекомендованою структурою);
 • соціальна активність: популяризація науки, читання науково популярних лекцій, волонтерство, благодійна діяльність і т. п.
8 травня 2019
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Онлайн-курс «Про гендер — простою мовою для громад»
Із 28 жовтня розпочнеться онлайн-курс, присвячений питанням гендерної рівності в контексті роботи у місцевих громадах. Курс буде корисним для представників/представниць органів місцевого самоврядування та громадських активістів/активісток, які прагнуть ефективного, сталого та справедливого розвитку громад, пише Громадський простір.
Найперші, найцікавіші, найкращі: що не так із дитячими книжками про видатних жінок
Аміна Ґуріб-Факім, Антоніна Прихотько, Балкісса Чайбоу, Марія Бек, Мері Ком, Євгенія Мариниченко, Наталія Кобринська… Можу закластися, що для більшості з вас ці імена, попри те, що належать вони видатним жінкам, досягнення яких важко переоцінити, звучать незнайомо. Так уже склалося, що довгий час історію писали чоловіки. І що властиво, писали переважно про чоловіків. Тому жінок, про яких нам забули розповісти вдома, у школі, в інституті, у новинах тощо і справді багато. На щастя, останнім часом на цю проблему звернули увагу. Так, лише цього року в Україні вийшло одразу кілька дитячих видань про визначних жінок, зокрема три збірки біографічних оповідань: «Сила дівчат», «Це зробила вона» і «Казки на ніч для дівчат бунтарок». Дві перші створені в Україні, остання перекладена з англійської. Усі три викликали ажіотаж на нашому книжковому ринку, усі три заслуговують уваги. Чим вони різняться? На кого розраховані? І чи мають недоліки, про які варто знати? Про все це розповім далі.
Філософині: хоробрі та розумні
Філософія є мистецтвом мислення. Для неї важливими є інтелектуальні та творчі здібності людини, а не її стать. Чому ж ми знаємо переважно про філософів, та майже нічого про філософинь? За чотири роки навчання на філософському факультеті в Україні я не пам’ятаю жодного разу, коли нам задали б прочитати текст, написаний жінкою. Нам розповідали про декілька постатей, серед яких Ганна Арендт, Елоїза, Елізабет Енском та ще дві-три людини, але навіть на семінарських заняттях ми не знайомилися з їхніми роботами. Положення жінок у суспільстві тривалий час не дозволяло отримати відповідну освіту та застосувати її, присвятивши життя філософії. Тим не менш, деяким це вдавалося попри усі перепони на їхньому шляху. Що ж заважає вивчати їхній доробок зараз? Я хочу компенсувати недоліки системи освіти (та попереднього дискримінативного суспільного устрою людства) та розповідатиму у своїх текстах про цих хоробрих та розумних жінок.