24 червня, 2018

Тема Сезону: Сексуальність

Яка тема може більше інтригувати, ніж тема сексу й сексуальності? Чи все гаразд узагалі з самим цим питанням? Чому якась фізіологічна функція людського організму, механіку і призначення якої ми добре знаємо, має інтригувати? Ажіотаж і зніяковіння породжують численні табу та множинні пласти соціальних значень, якими оповито людську сексуальність. Саме соціальний вимір сексуальності цікавитиме нас протягом зими і стане темою сезону.

Повну редакторську колонку читайте тут.

За межами «ванільного» сексу: чим є і чим не є БДСМ
Що таке БДСМ? Чи може феміністка мати подібні сексуальні смаки? Зовні ці практики нагадують фізичне або психологічне насильство, але чи справді це так, розбиралася Анна Гриценко. У статті проаналізовано феміністські підходи до БДСМ, спільні й відмінні риси БДСМ і насильства та запропоновано інтерсекційний підхід до явища.
БІЛЬШЕ ЛЮБОВІ: політична критика моногамії та низові практики поліамурності
У статті проаналізовано концепт «поліамурності» як форми свідомої та публічної не-моногамії, відмінної від традиційної полігамії чи соціально прийнятних форм адюльтеру. Також пояснено, чому поліамурність, як специфічна модель любовних стосунків, виникає в добу пізнього капіталізму, а також розкрито особливості поліамурного дискурсу й засади, на яких відбувається формування етичного кодексу для нового типу стосунків.