22 листопада, 2019

Культура в часи війни

6 грудня 2018
538
Ірина Ладика

Студентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналістка-фрілансерка, пише для Щоденної всеукраїнської газети "День", інформаційної агенції "ZIK" та сайту "Studway".

Історія Юлії Хомчин - культурної менеджерки та депутатки Львівської міської ради сьомого скликання.

Культура в часи війни

 

Стати успішним — це докопатися до самого себе, зрозуміти, чого хочеш, і дозволити собі це робити.

Юлія Хомчин — депутатка Львівської міської ради сьомого скликання, також вона є секретаркою постійної комісії з культури, молодіжної політики та спорту. Юлія народилася 2 вересня 1984 року у місті Галичі, яке розташоване в Івано-Франківській області. Про своє дитинство вона розповідає так:

 

Я народилася в Івано-Франківській області в сім’ї мами-історика та батька-інженера. У нашій сім’ї було четверо дітей. Питання цінностей та життєвих пріоритетів прищеплені передусім батьками. Це те, що рухає людиною в майбутньому. Бажання пізнавати та змінювати, а також відчуття відповідальності за все, що відбувалося навколо, спонукало мене займатися тим, що я найбільше вміла і де найбільшою мірою могла бути корисною.

Маючи гуманітарну та правознавчу освіту, з 2008 року Юлія є директоркою «Інституту актуального мистецтва», членкинею організаційного комітету Конгресу Культури Східного Партнерства. З 2012 року — помічниця народної депутатки України Ірини Подоляк на громадських засадах.

Окрім депутатської діяльності, Юлія є ще й виконавчою директоркою фестивалів «Флюгери Львова», «ДжазБез», керівницею відділу інформації Мистецького об’єднання «Дзиґа». Також Юлія є співорганізаторкою Днів Литовської культури у Львові, Днів чеської культури у Львові, міжнародних культурних проектів «Трансмісія», Фестивалю україно-польського партнерства. Є партнеркою в організації Конгресів культури. У 2015 році входила до Програмної ради ІІІ Конгресу культури Східного партнерства у Львові.

Про культуру у час війни Юлія висловлюється так:

 

Криза — це надзвичайно сприятливе середовище для мистецтва, бо людина, опиняючись у кризі, спровокована до думки, до генерації нового сенсу. Стереотипне і обмежене сприйняття культури як розваги і дає нам цю постановку питання: чи бути культурі в часи війни? Звісно, бути. Читати, слухати музику, ходити в театри, кіно, постійно творити нове потрібно як ніколи раніше. Культура — виліковує, без культури не загоїться жодна рана.

Ось як Юлія Хомчин означує своє бачення успіху та успішної людини:

 

Для мене успішна людина — це людина, яка має можливість розвиватися та пізнавати, займатися тим, для чого вона створена, і тим, що вона любить. Стати успішним — це докопатися до самого себе, зрозуміти, чого хочеш, і дозволити собі це робити. Звичайно, успіх — це ще й самоосвіта, це постійний розвиток і праця над собою. Я не можу сказати, що менш успішною людиною є жінка, яка вибрала собі шлях бути просто мамою, і вона найкраща мама для своїх дітей. Бо це також успіх і неабиякий. Успіх — дуже суб’єктивна категорія, але він безпосередньо залежить від того, наскільки людина розкриває власний потенціал.

6 грудня 2018
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
«Нам потрібно перетворити школу в дивовижну подорож у невідоме».
На держслужбі 18 років: Ольга Посипанко відстоює інтереси селища Рудно
«Бореться за покращення екологічної ситуації у селищі Рудно».
Вольова та вимоглива державна, громадська діячка України
«Вся моя діяльність на різних етапах зводилася не до розмов, а до конкретних дій».