9 грудня, 2019

Перспективна депутатка

1 грудня 2019
Поширити в Telegram
26
Марія Карпець

Студентка-культурологиня НаУ "Острозька академія". Цікавиться філософією, гендерною рівністю, масовою культурою, фотографією та романами-антиутопіями.

Перспективна депутатка

Оксана Юринець народилась в селі Коти, що на Львівщині. Вищу освіту здобула в Львівському політехнічному інституті, де отримала диплом за спеціальністю «економіка та менеджмент». Її всерйоз зацікавила університетська освіта, тому жінка продовжила навчатись на магістратурі. А згодом отримала ступінь кандидатки наук. Оксана і досі займається науковими дослідженнями, основною темою яких є конкурентоспроможність стратегій підприємництва. Свою професійну діяльність жінка почала у Львівській політехніці, спочатку асистенткою кафедри, потім очільницею ради молодих вчених інституту економіки та менеджменту. Оксана Юринець себе реалізувала і в підприємництві, займаючись виготовленням і реалізацією будівельних матеріалів. За це у 2007 р. її було визнано кращою роботодавицею серед фізичних осіб приватних підприємців-жінок. В політиці Оксана з 2010 р., спочатку була депутаткою Львівської обласної ради, а згодом депутаткою Верховної Ради України VII та VIII скликання. Крім того, вона є Головою підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

В даний час моя робота це мій обов’язок. В зв’язку з тим, що зайнялась політичною діяльністю, змінився спосіб життя. Але це вже не кілька місяців, це вже кілька роківii,

— розповідає Оксана Юринець.

Попри відносно короткий час в політиці жінка встигла зробити низку важливих кроків. Спершу, вона почала боротись за збільшення жіноцтва в українській політиці через тренінги і консультації, які відбувались за фінансової підтримки USAID. Про досвід, який спрямований на формування лідерських якостей у жінок Оксана Юринець говорить так:

Тренінги НДІ укріплюють довготривалу українську традицію жіночого лідерства: з часів давньої Трипільської культури та Київської Русі українські жінки були не лише матерями та дружинами, але й політиками, керівниками та дипломатамиiii.

У 2014 р. депутатка стала однією із двох жінок в Україні, які виграли вибори до Верховної Ради в мажоритарному окрузі. Оксана Юринець тривалий час була членкинею, а іноді й керівницею групи з міжпарламентських зв’язків з країнами ЄС.

Наприкінці 2018-го р. у кар’єрі жінки сталась вагома подія — її обрали Головою постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО. Ця посада дуже відповідальна, адже передбачає просування інтересів України у Євроатлантичній спільноті та протидії російській агресії. Одне з головних завдань на новій посаді жінка сформулювала наступним чином:

Хочу переконати Асамблею надати Україні право (вперше в історії) на проведення у 2020 році сесії організаціїiv.


Делегація українських парламентарів в Брюсселі.

Звинувачують Оксану Юринець у зловживанні повноваженнями, зокрема працевлаштуванні свого чоловіка на митницю, зазначаючи, що раніше він займався лише вихованням дітейv. Крім того, її критикують за нецілковите виконання передвиборчих обіцянок, але депутатка не так давно в політиці, і вже встигла зробити немало.

Про продуктивність Оксани Юринець свідчить те, що вона потрапила в Топ 50 успішних жінок Львівщини, де в номінації «Політика», окрім неї тільки 2 інших депутатки. Хоч у політиці жінка всього кілька років, але вона амбітна, працьовита та точно знає куди потрібно рухатись далі.

Джерела фото: Вікіпедія, Твоє місто, Facebook.

            i.          Сайт Грушевського 5: http://grushevskogo5.com/interview/oksana-yurinets-l-n-yu-oboroni-trimayut-zhiv/

            ii.         Сайт Грушевського 5: http://grushevskogo5.com/interview/oksana-yurinets-l-n-yu-oboroni-trimayut-zhiv/

            iii.        Сайт USAID FROM THE AMERICAN PEOPLE: https://www.usaid.gov/node/208111

            iv.        Сайт UAZMI: https://uazmi.org/news/post/foJAQJOODD7lWzDmWSwQCm

           v.         Сайт Антикор: https://antikor.com.ua/articles/71107-vladnij_nepotizm_oksana_jurinetsj_pratsevlashtuvala_cholovika_na_mitnitsju

1 грудня 2019
Поширити в Telegram
26
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Безкомпромісна і цілеспрямована депутатка
«Мені дуже важливо бути потрібною іншим. Це мій прояв лідерства. Якщо мені  за день не зателефонує декілька людей, які попросять поради чи допомоги, це засмучує. Діти, колеги, виборці — будь-хто. А якщо ніхто у тебе не просить допомоги чи поради, це означає, що ти нічого не можеш світу запропонувати». i
Права людини — понад усе
«Намагається звільнити українських політв’язнів та військовополонених із російських тюрем». 
Реформаторка медичної галузі та системи охорони здоров’я
«Найважливіше сьогодні, зробити ліки доступними. Тому що люди відвідують лікарів, а ліки не приймають — банально не вистачає грошей.»i