22 травня, 2024

Створення міста, доступного для батьків з дітьми

12 лютого 2019
Поширити в Telegram
2706
Ірина Ладика

Студентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналістка-фрілансерка, пише для Щоденної всеукраїнської газети "День", інформаційної агенції "ZIK" та сайту "Studway".

Створення міста, доступного для батьків з дітьми

Юлія закінчила ЛНУ імені Івана Франка за спеціальністю «Економічна теорія», також пробувала свої сили в науці – навчалася в аспірантурі в Інституті регіональних досліджень, у 2014 році їй присвоїли ступінь кандидатки економічних наук. Зараз вона депутатка Львівської міської ради 7-го скликання, голова постійної депутатської комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР, співініціаторка стратегії «Львів, дружній до дітей і молоді», членкиня Політради Української Галицької Партії (УГП) та голова Львівської міської організації УГП.

Юлія активно бореться за комфортний міський простір для батьків та дітей. Із 2015 – голова ГО «Батьки в дії»;із 2014 року Юлія – співініціаторка громадського руху активних батьків «Львів дружній до сімей і дітей».

У депутатському корпусі Львівської міської ради зараз є 17 жінок. І це, насправді, досить мало. У нас є по одній жінці у кожній фракції, лише у найбільшій фракції «Самопоміч» є 11 жінок. Тому ми намагаємося триматися купи і дуже слідкувати за тим, як до нас ставляться чоловіки. Я особисто у свою сторону ще не відчувала ніяких ознак цього «ейджизму» та сексизму. Але є деякі колеги-депутати, які собі дозволяють у сторону жінок висловлюватися зовсім неетично та нетолерантно. Я є також головою Комісії законності і депутатської етики, то ми мали вже такі справи у нас на комісії, коли просили депутатів вибачитися перед жінками-чиновницями за їхні висловлювання1.

Щодо критики депутатки, то нещодавно громадянська мережа «ОПОРА» назвали її однією із прогульниць-рекордсменок. Проте, під час підрахунків не врахували того, що в той період Юлія була вагітна або ж доглядала за немовлям2.

На свій захист Юлія Гвоздович опублікувала колонку на одному із львівських інтернет-ресурсів:

Не можна прирівнювати до одного знаменника збайдужіле системне безпричинне прогульництво депутатів-олігархів і жінок-депутаток, які через свою фізіологічну особливість і свій вік народжують дітей в Україні, та тимчасово пропускають деяку частину пленарних засідань або питань порядку денного. Це ніщо інше, як гендерна дискримінація, з якою ми далеко не заїдемо, якщо хочемо бачити більше, ніж 10% жінок у політиці. Чи готове до цього українське суспільство, якщо не надто готові розуміти особливість жіночої зайнятості «експерти»?3

Також Юлія тримає руку на пульсі змін у львівських пологових. Зараз у неї амбітна ціль – Юлія прагне, щоб Львів став містом і для матерів:

Зі свого боку наша ГО «Батьки в дії» ще минулоріч розпочала проект «Львів – місто мами». Ми зібрали всі організації, які надають послуги у цьому важливому періоді життя сім’ї. А також створили систему зворотнього анонімного зв’язку для пацієнтів бюджетних закладів, які можуть подати скаргу чи пропозицію до керівництва охорони здоров’я міста чи області4.

  1.             http://gazeta.lviv.ua/2018/12/11/yuliya-gvozdovich-bagato-lyudej-navit-ne-zdogaduyutsya-skilki-vsogo-voni-mozhut-zrobiti-ne-buduchi-deputatami/?  fbclid=IwAR0WT_LkweuRWeBVBTgDksAyJv35OfHp6Ff5WJIgVeVsZ8FHPxL2pVil8oo.
  2.             https://www.facebook.com/DorogiDeputaty/photos/a.317606135027047/1829184777202501/?type=3&theater.
  3.             https://zaxid.net/blogi_tag50977/.
  4.             https://zaxid.net/blogi_tag50977/.

12 лютого 2019
Поширити в Telegram
2706
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Голова сільради, яка мотивує
«Незалежно від того, яка година робочого дня, обід не обід, але якщо людина прийшла до сільради, то лише з якоюсь проблемою. Насамперед її слід вислухати. І їй треба обов’язково порадити, посприяти, допомогти — хоча б морально. Та й чимось зарадити, якось задовольнити її потреби... Просто так, знічев’я, кидаючи свої звичні справи, ніхто до влади не звертається».i
Освічена та цілеспрямована жінка
«Коли планується більший бюджет, то, напевно, потрібно його порівнювати з результатами боротьби проти злочинності в минулому і в сьогоденні. Самі гроші нічого не говорять звичайній людині. Звичайна людина хоче отримати від держави якісну послугу, будь то захист від злочинності або охорона здоров'я, або освіта»i.
Авторка низки законопроектів, що стали чинними актами
«Політика, перш за все, — це справа не особистісна. Тобто це не власні амбіції, які ти повинен вгамувати, не власне его, яке ти повинен вгамувати. Насправді політика — це те, що ти хочеш зробити для інших, це те, що ти хочеш зробити для своєї країни».i